Google search

Кафедра неонатології створена в 1977 році першою в Україні, другою в колишньому Радянському союзі у зв’язку з розвитком неонатальної допомоги в усіх економічно розвинутих країнах світу, необхідністю розвитку і впровадження сучасних методів медичної допомоги новонародженим та післядипломного навчання лікарів з питань фізіології, патології, інтенсивної терапії новонароджених та виходжування передчасно народжених дітей.

Від першого дня створення кафедри її основною клінічною базою є неонатальні відділення лікарні ОХМАТДИТ. Також базами кафедри здавна були пологовий будинок Київської обласної лікарні (КОЦОЗМД) та Київський пологовий будинок № 7, який з 2012 року реорганізований у Перинатальний центр м. Києва. З часом кількість клінічних баз, де консультують професори і доценти кафедри і навчаються слухачі та інтерні, збільшується.

Протягом 1977-1996 рр. кафедру очолювала засновник неонатології в Україні, доктор медичних наук, головний неонатолог МОЗ України в період 1977-1992 рр., заслужений лікар України, професор С.П. Катоніна. З 1996 року кафедрою завідує член-кореспондент НАМН України, заслужений діяч науки і техніки, доктор медичних наук, професор Є.Є. Шунько.

Вагомий внесок у розвиток неонатології в Україні і роботу кафедри неонатології внесли професор Суліма О.Г., яка понад 30 років працювала в складі викладачів кафедри, в період 1992-2004 рр. була головним спеціалістом з неонатології МОЗ України, та професор Пясецька Н.М.

У складі кафедри працюють: завідувач кафедри професор Є. Є. Шунько, кандидат медичних наук доцент О. Т. Лакша,  кандидат медичних наук доцент О. О. Костюк, кандидат медичних наук доцент Т. В. Кончаковська, кандидат медичних наук доцент Ю. Ю. Краснова, кандидат медичних наук асистент О. О. Бєлова.

На кафедрі навчаються аспіранти, іноземні клінічні ординатори, лікарі інтерни за спеціальністю «неонатологія» та інтерни суміжних кафедр (спеціальностей педіатрія, акушерство-гінекологія, загальна практика-сімейна медицина), проводяться цикли спеціалізації з неонатології, цикли тематичного удосконалення, семінари та майстер-класи.

Проводяться лекції, семінарські і практичні заняття з теорії та практики оцінки стану, діагностики, лікування та профілактики захворювань у новонароджених, сучасних методів інтенсивної терапії, виходжування передчасно народжених дітей, підтримки грудного вигодовування, практики виходжування передчасно народжених немовлят за методом «Мати кенгуру». На семінарах і тренінгах з питань стабілізації стану та реанімаційної та післяреанімаційної допомоги новонародженим лікарі-неонатологи, лікарі-інтерни неонатологи, акушери-гінекологи, педіатри, лікарі загальної практики сімейної медицини проходять практичну підготовку.

За участі співробітників кафедри розроблено клінічні протоколи медичної допомоги новонародженим відповідно до сучасних технологій медичної допомоги та виходжування передчасно народжених дітей.