Search

 
 

Щороку 22 січня, у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, Україна відзначає День соборності.

Завідувач кафедри дерматовенерології, алергології, клінічної та лабораторної імунології професор Олександр Літус та завідувачка кафедри сімейної медицини професор Людмила Хіміон взяли участь у якості експертів у засіданні Міністерства охорони здоровʼя України на тему «Актуальні питання і проблематика інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), в Україні».

Ситуація у світі навколо COVID-19 залишається нестабільною. Зʼявляються нові види і підвиди хвороби. Останнім часом епідеміологи звертають увагу на розповсюдження нового штаму під назвою ХВВ.1.5, який вперше був виявлений у Сполучених Штатах Америки в жовтні 2022 року. 

Міністерство охорони здоров’я України за результатами конкурсного відбору визначило проєкти наукових досліджень і розробок, виконання яких розпочнеться у 2023 році коштом державного бюджету України.

Міністерство освіти і науки пропонує до громадського обговорення проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про конкурсний відбір наукових, науково-технічних робіт та проектів, які фінансуються за рахунок зовнішнього інструменту допомоги Європейського Союзу для виконання зобов’язань України у Рамковій програмі Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій «Горизонт 2020».

Для збереження конфіденційності інформації, що стосується персональної медичної інформації та персональних даних пацієнтів Міністерством охорони здоров’я України та проєктом USAID «Підтримка реформи охорони здоров'я» розроблено настанови з кіберзахисту закладів охорони здоров’я, скорочені рекомендації з яких наводяться нижче.

Міністерство економіки України затвердило зміни №11 до національного класифікатора ДК 003:2010 «Класифікатор професій». Відповідні зміни передбачені наказом №5573 та також стосуються професій галузі охорони здоров’я.

Національну премію України імені Бориса Патона 2022 року, присуджену Указом Президента України від 30 листопада 2022 року № 808/2022 за роботу «Організація екстреної медичної допомоги та лікування гострої крововтрати в умовах бойових дій та клінічній практиці», у розмірі триста тисяч гривень за спільним рішенням авторського колективу було витрачено на закупівлю медичного обладнання для відділення реанімації та інтенсивної терапії Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь».

21 грудня для партнерів, залучених до реагування у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки під час війни в Україні, була презентована Оперативна дорожня карта «Пріоритетні багатосекторні заходи із психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в Україні під час та після війни». 

Міністерство освіти і науки пропонує для громадського обговорення проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку індивідуальних освітніх траєкторій у вищій освіті».

Настанови Deployed Medicine — одні з найкращих матеріалів для військових хірургів, розроблені Оборонною агенцією з охорони здоров’я (DHA, США), — перекладають українською мовою.