Google search

 
 

У суботу, 19 квітня, відбулися  факультативні заняття для лікарів, присвячені актуальним проблемам серцево-судинної патології. Захід був організований кафедрою кардіології НУОЗ України імені П.Л.  Шупика для кардіологів, терапевтів, сімейних лікарів, ендокринологів, пульмонологів.

Третя щорічна науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасна морфологія - виклики та досягнення» була проведена 23-24 квітня 2025 р., організаторами якої були Національний університет охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика, кафедра патологічної анатомії та судової медицини, Клінічна лікарня «Феофанія» ДУС України, НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України, Королівський Коледж Патологів, Велика Британія (Royal College of Pathologists) та ГО «Асоціації патологоанатомів і цитопатологів України».

Кафедру онкології, як навчальний підрозділ НУОЗ України імені П.Л. Шупика, з робочим візитом відвідав начальник Управління медичних кадрів, освіти і науки Міністерства охорони здоров’я України, професор Сергій Убогов. Його візит був пов’язаний з підготовкою до початку навчання в лікарській резидентурі за спеціальностями «Клінічна онкологія» та «Онкогінекологія».

Автономізація клінічних баз в умовах сучасної медичної реформи та розширення спектру оперативних втручань, що на них виконуються, ставлять нові завдання та виклики перед колективами клінічних кафедр.

Публікація наукових досліджень – це ключовий елемент академічної та наукової діяльності. З давніх часів, дослідники прагнули фіксувати і поширювати свої відкриття. Так, ще у XVII столітті з'явилися перші наукові журнали, такі як «Philosophical Transactions» Лондонського королівського суспільства (1665 р.), де вчені почали ділитися своїми працями з ширшою аудиторією. Це стало важливим кроком у розвитку науки, заклавши основу для відкритого обміну знаннями та наукової критики.

Сьогодні фахівці спостерігають значні та швидкі зміни клімату, що спричинені діяльністю людини. Як саме впливають зміни клімату на здоров’я людей, особливо на самопочуття осіб похилого віку

Як ефективно поєднати клінічне мислення з точністю ультразвукової візуалізації? Як зрозуміти, що відбувається з печінкою, нирками, легенями чи черевною аортою у пацієнта з серцевою недостатністю?

У сьогоднішньому світі зростає як глобальна поширеність діабету, так і частота природних і техногенних катастроф. З усіх хронічних захворювань наслідки раптової втрати доступу до медикаментів є найсерйознішими ризиками для хворих на діабет, зокрема люди, які живуть з діабетом першого типу без доступу до інсуліну ризикують померти протягом кількох днів.

Під час візиту Черкаський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф отримав шість нових автомобілів швидкої допомоги типу С на базі CITROEN JUMPER. Автівки закуплені завдяки Благодійному фонду «Юрта Незламності», їхня загальна вартість складає понад 17 млн грн.

15-16 квітня 2025 року на клінічній базі Інституту серця МОЗ України відбувся тренінг з оволодіння практичними навичками «Голтерівське моніторування ЕКГ при екстрасистолії і пароксизмальних тахіаритміях». Цей захід було організовано кафедрою функціональної діагностики НУОЗ України імені П.Л. Шупика за технічного сприяння компанії «Імеск».

Від початку 2025 року науковий доробок кафедри нефрології та нирковозамісної терапії поповнився трьома новими методичними рекомендаціями, що відображають сучасні підходи до профілактики, діагностики та лікування найпоширеніших захворювань. Видання підготовлено на основі актуальної доказової бази і є важливим інструментом для лікарів загальної практики сімейної медицини, лікарів-нефрологів, урологів та інших спеціалістів.

Якісна ультразвукова діагностика — це не лише про зображення, це про клінічне мислення, відповідальність і точність. Саме цьому вчилися лікарі протягом циклу спеціалізації з ультразвукової діагностики на кафедрі кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика (завідувач кафедри, професор Марина Долженко), який завершився у квітні 2025 року.

Читайте також