Google search

ОЗНАКАХ ГІПОГЛІКЕМІЇ (швидкому зниженні рівня глюкози в крові): відчуття голоду, відчуття внутрішнього тремтіння, прискорене серцебиття, холодний липкий піт.

САМОДОПОМОГА: випити солодкий напій (солодкий чай, солодкий сік), розсмоктати льодяник, розсмоктати грудочку цукру. Після усунення гіпоглікемії поїсти; їжа повинна містити «довгі» вуглеводи (каша, хліб темних сортів).

Якщо Ви приймаєте ліки від цукрового діабету, а Ваш раціон (частота прийомів їжі, кількість та характер їжі) зазнав змін, проконсультуйтесь з лікарем, як слід змінити схему лікування.

 

ДІАРЕЇ (стул кашицеподібний, без домішок слизу та крові 3-4 рази підряд) без лихоманки:

  • дієта: споживати каші на воді, печиво затяжне «Марія» (виключити солодке, виключити молочне);
  • регідрон: 1 пакетик розчинити в 1 л води; дорослим споживати 10-20 мл рідини кожні 10 хв; об’єм втрати рідини розрахувати залежно від об’єму стулу.
  • адсорбенти (полісорб по 1 ст. л., смекта 1 пакетик): 3-4 р на добу за 1 годину до прийому їжі або через 2 години після прийому іжї.

ЯКЩО діарея супроводжується лихоманкою, у стулі є кров чи слиз, застосувати ніфуроксазид таблетки, дорослим по 2 таб. 4 рази на день незалежно від прийому їжі.

Проконсультуйтесь з лікарем по можливості.

Дотримуйтеся правил особистої гігієни (мийте руки перед споживанням їжі), пийте кип’ячену воду або воду, куплену у закритих пляшках в магазині.

У випадку появи діареї бажано зменшити кількість їжі, що споживається. Приймати достатню кількість рідини (вода, компоти, неміцні чаї, морси) – 1-1,5 літри на добу. Рекомендуються сорбенти (Біле вугілля, Ентеросгель, Смекта, Атоксил та ін.) згідно дозувань, зазначених в інструкції для медичного застосування. Можна використовувати лоперамід. В разі, якщо стан не поліпшується через 1-2 дні бажано отримати консультацію лікаря.

 

ЛИХОМАНЦІ:

  • фізичні методи охолодження: розкрити пацієнта, обтирати вологою тканиною відкриті частини тіла (обличчя, шию);
  • застосувати жарознижувальні препарати: дорослим парацетамол 500 мг 4 рази на добу або ібупрофен 200 мг 3-4 рази на добу.
  • пийте рідину (компот, узвар, просто воду).

Проконсультуйтесь з лікарем по можливості.

 

ПІДВИЩЕНОМУ АРТЕРІАЛЬНОМУ ТИСКУ:

  • каптопрес 1 таб. під язик або анаприлін (пропранолол) 1 таб. 40 мг під язик;
  • повторно застосувати препарати можна через 40 хв.

Проконсультуйтесь з лікарем по можливості.

ГОСТРОМУ БОЛЮ У СЕРЦІ:

  • нітрогліцерин таблетки 0,5 – 1,0 мг під язик, в аерозолі 1-2 дози або 0,4 - 0,8 мг. У разі необхідності (біль триває) та нормальному артеріальному тиску повторювати прийом препаратів кожні 5-10 хв до припинення больового синдрому або до приїзду бригади екстреної швидкої допомоги
  • ацетилсаліцилова кислота 160-325 мг розжувати (однократно); у разі протипоказів до ацетилсаліцилової кислоти (гастрит у стадії загострення, виразкова хвороба, шлунково-кишкові кровотечі в анамнезі) – клопідогрель 300 мг внутрішньо (однократно).

КОНСУЛЬТАЦІЇ СТОМАТОЛОГІВ ОНЛАЙН

Щодо проведення та отримання консультацій просимо надсилати листи на пошту кафедри стоматології дитячого віку [email protected] та на сторінку кафедри у фейсбуці (https://www.facebook.com/StomatologiaDetskogoVozrosta). Вони будуть опрацьовані і надано консультативну допомогу.

Співробітниками кафедри ортопедичної стоматології НУОЗ України імені П. Л. Шупика проводиться надання консультативної допомоги пацієнтам, що потребують ортопедичної стоматологічної допомоги, в он-лайн режимі. Щодо проведення та отримання консультацій просимо надсилати листи на електронну пошту кафедри ортопедичної стоматології:  ort_stom@ukr.net

ЯК ПЕРЕЖИТИ КРИЗУ І ЗБЕРЕГТИ СПОКІЙ (РЕКОМЕНДАЦІЇ МОЗ)