Google search

 
 

Якщо ви хочете пошукати на карті, де розташована Україна, простіше за все почати із внутрішнього моря, яке заслуговує на назву середземного навіть більше, ніж його сусід, проте називається Чорним – завдяки дивовижній властивості свого дна. Глибоко в море врізається суша – це півострів Крим, що з давніх-давен славиться своїм ласкавим цілющим сонцем, теплим побережжям, соковитим виноградом і мальовничими скелями.



Прямуючи поглядом угору, ви натрапите на гирло найважливішої (але не найбільшої – найбільшою є Дунай) української річки – Дніпра, що майже половину свого шляху у дві тисячі кілометрів долає в Україні. Колись навколо широчіли безкраї степи, а тепер тут, на розкішних чорноземах, дають свої щедрі врожаї лани, сади, баштани.

На південному сході зосередилася українська індустрія, провідними галузями якої є гірничовидобувна та машинобудівна промисловість. На заході півдугою вигнулися вкриті лісами гори Карпати з найвищою точкою України – горою Говерлою (2061 м).

Рухаючись Дніпром далі на північ (до речі саме так учинив колись грецький історик Геродот, який потім із захватом описував нашу землю), ви неминуче втрапите поглядом до найбільшого міста України, її столиці – Києва.

Люди з кам’яного віку заселяли цю зручну для торгівлі, вигідну для оборони місцевість між мальовничих пагорбів на березі великої ріки. За легендою, Київ заснували три брати – Кий, Щек і Хорив та їхня сестра Либідь, а нині у Киє­ві мешкає близько трьох млн. мешканців. Майже тисячоліття тому Київ був столицею Русі, потужного середньовічного князівства.

У 988 р. Володимир Великий, один із найвідомі­ших руських правителів, прийняв тут християн­ство, зробивши його офіційною державною релі­гією. 1019 р. князь Ярослав Мудрий, що ус­лавився своєю культурно-просвітницькою діяльністю, створив звід законів – одну з перших європейських конституцій. У 1484 р. Київ отримав Магдебурзьке право. За часів іноземного панування стародавнє місто було центром на­ці­о­нально-патріотичного опору. Після входження України до складу Радянського Союзу на пе­в­ний час столиця була перенесена до м. Харкова. Зараз Київ – одне з найкрасивіших міст Європи, багате історичними пам’ятками різних часів, серед яких – Золоті Ворота, Софія Київська, Андріївський узвіз, Хрещатик, Марії­нський палац та ін. У Києві багато театрів, музеїв, концертних залів, галерей живопису. У престижних вищих навчальних закладах сто­лиці навчається велика кількість молодих людей, які приїхали сюди з різних куточків України та світу.



Однак дізнатися це з самої лише карти неможливо, так само неможливо знайти на жодній карті світу НУОЗ України імені П. Л. Шупика. І навіть барвисті фото з нашого буклету не спроможні передати всю повноту наукового життя, яке вирує в Університетських аудиторіях, всю важливість та відповідальність роботи, яку виконують лікарі на клінічних базах.



Саме тому запрошуємо вас завітати до Києва, щоб не лише побачити один із найпрестижніших в Україні і, безперечно, провідний вищий навчальний заклад у галузі післядипломної освіти, а й щоб, за нагоди, приєднатись до його дружного колективу.

Наші контакти