Доктор психологічних наук (1993), професор (1994), 2024 професор кафедри педагогіки, психології, медичного і фармацевтичного права.

Закінчив Київський університет (1974), де й працював від 1977: у 1991–2001 – професор кафедри соціальної і педагогічної психології; 2001–2007 – зав. лабораторії психології політ. вибору, від 2007 – зав. лабораторії фундаментальних і прикладних проблем спілкування Інституту соціології та політичної психології НАПНУ (Київ). Фахівець у галузі соціальної психології. Наукові дослідження: психологія забезпечення управляння та перспективного стратегічного планування, процеси управління і розвитку організацій. Удосконалює психологічні технології підготовки персоналу до професійної діяльності, розробляє тренінгові технології професійного навчання керівників.

Основні праці

1. Казміренко В.П. До питання про самоактуалізацію як стиль життя / В.П. Казміренко, О.О. Бандура // Вісник Київського університету: Соціологія. Психологія. Педагогіка, 1997. – Вип. 4. – С. 83 – 90.
  2. Проблеми функціонування колективних суб’єктів управління. // Вісник Східноукраїнського національного університету: економічні науки – Луганськ, 2001. (в соавт.)
  3. Казміренко В.П. Особистісне прийняття відповідальності в політичному виборі // Наук. студії із соц. та політ. психології. К.: Міленіум, 2003. №7 (10).
  4. Казміренко В.П. Програма дослідження психосоціальних чинників адаптації молодої людини до навчання у ВНЗ та майбутньої професії старшокласників / В.П. Казміренко // Практична психологія та соціальна робота. – 2004. – № 6. – С. 76–78.
  5. Казміренко В.П. Вплив організаційних середовищ на соціальний світогляд особистості // Наук. студії із соц. та політ. психології. К.: Міленіум, 2005. №10 (13).
  6. Інтеграційні процеси в суспільстві та політичний вибір особистості: Монографія / За ред. В.П.Казміренка.- Київ: Міленіум, 2008. - 360 с.
  7. Формування діалогу як соціально-психологічна основа розвитку інтеграційних процесів у суспільстві: подолання кризи конфронтації // Наук. студії із соц. та політ. психології: Зб. ст. К., 2008.
  8. Активізація когнітивних процесів у спілкуванні: метод. посіб. / [В. П. Казміренко та ін.]; за ред. д-ра психол. наук, проф. В. П. Казміренка; Нац. акад. пед. наук України, Ін-т соц. та політ. психології. — К.: Міленіум, 2011. — 267 с.
  9. Засади когнітивної психології спілкування: монографія / [В. П. Казміренко та ін.]; за наук. ред. д-ра психол. наук, проф. В. П. Казміренка; Нац. акад. пед. наук України, Ін-т соц. та політ. психології. — Кіровоград: Імекс, 2013. — 389 с.
  10. СоціальнапсихологіяОрганізації;/монографія/Казміренко В.П вид. Гельветіка,Одеса,2021р,450с

Відзнаки:

• «Петро Могила»