Завідувач кафедри дерматовенерології, алергології, клінічної і лабораторної імунології Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика, доктор медичних наук, професор. Народився у м. Бровари, Київської області 09 травня 1967 року. Освіта вища, закінчив Київський медичний інститут в 1990 році, за спеціальністю «Лікувальна справа». Загальний стаж роботи – більше 30 років.

Літус О.І. є автором 123 наукових праць; автором та співавтором 16 навчально-методичних розробок, співавтором 4 монографій, 8 патентів на корисну модель. Тема кандидатської дисертації О.І.Літуса "Особливості місцевого імунітету при різних клінічних формах хронічного інфекційного простатиту та патогенетично обумовлена терапія захворювання". Тема докторської дисертації: "Діагностика і терапія хронічного простатиту з урахуванням поліетіологічних і поліпатогенетичних механізмів і характеру перебігу захворювання".

Під керівництвом професора О.І.Літуса підготовлено 7 кандидатів медичних наук, підготовлена до захисту 1 докторська дисертація.

Під керівництвом професора О.І.Літуса випущені навчальні посібники «Трихологія», «Персоналізований підхід до зовнішньої терапії в дерматології», «Посібник по психодерматології».

Літус О.І. активно сприяє розвитку оперативної дерматології в Україні. Ініціатор створення в Україні нової спеціальності «Лікар хірург-дерматолог».

Літус О.І. являється засновником всеукраїнської громадської асоціації "Українська асоціація псоріазу", 2008 р., Всеукраїнської громадської асоціації «Українська Академія Дерматовенерології», освітньої платформи  Medical Knowledge Hub, Євро-Азійської асоціації дерматологів. Засновник і Голова наукового комітету науково-практичних конференцій «Київські дерматологічні дні». Засновник і головний редактор спеціалізованого дерматологічного журналу «Дерматолог». З 2021 року став співзасновником і почесним редактором англомовного Українського журналу Дерматології, алергології та  імунології. О.І.Літус є членом Європейської Академії Дерматовенерології (EADV), Американської Академії Дерматології (AAD), входить до складу правління Міжнародного Товариства Дерматології (International Society of Dermatology).

О.І.Літус є експертом Всесвітнього Банку, ДЕЦ та МОЗ за фахом «Дерматологія, алергологія, клінічна імунологія».

О.І.Літус є експертом Всесвітнього Банку за напрямком «Теледерматологія»

Нагороджений Подякою Київського міського голови в  2005 р., має звання

Заслужений лікар України з 2020 року.