БУГРО Валерій Іванович – доктор медичних наук (2017), професор (2019), заслужений працівник охорони здоров’я України (2010).

Голова Первинної профспілкової організації, член координаційної ради з питань забезпечення якості, член вченої ради, ректорату та постійно діючої кадрової комісії вченої ради (з 2019), вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 26.613.07 за спеціальністю «Соціальна медицина» (з 2003).

В 1981 році закінчив лікувальний факультет Київського медичного інституту імені О. О. Богомольця (нині – Національний медичний університет імені О. О. Богомольця).

З 1986 по 1988 рр. навчався в клінічній ординатурі на кафедрі соціальної гігієни і організації охорони здоров’я КМІ імені О. О. Богомольця, а з 1991 па 1997 рр. – аспірантурі на кафедрі управління охороною здоров’я Київського державного інституту удосконалення лікарів (нині НУОЗ України імені П. Л. Шупика). По закінченню аспірантури – асистент (1991–1997), старший викладач (1997–2000), доцент (2000–2020), з 2020 року – професор кафедри управління охороною здоров’я.

У 1995 році захистив кандидатську  дисертацію «Наукове обґрунтування шляхів  розвитку денних стаціонарів міських поліклінік та управління ними», а у 2017 –  докторську «Система вторинної стаціонарної медичної допомоги (медико–соціальне обґрунтування)».

Учень професора  Б. П. Криштопи.

Автор понад понад 80 наукових праць. Науковий напрямок – управління  системою охорони здоров’я.

Брав участь у підготовці програм та проведенні циклів тематичного удосконалення «Наукові основи управління в охороні здоров’я» для ректорів та проректорів з  наукової роботи медичних ВНЗ України, директорів НДІ та їх заступників, начальників департаментів охорони здоров’я ОДА та їх перших заступників, керівників Товариства Червоного Хреста України, завідувачів кафедр та їх резерву.

Учасник наукової конференції «Управління охороною здоров’я» у м. Філадельфія (США, 2001). Навчався на курсах підготовки інструкторів-викладачів з питань фінансування та управління охороною здоров’я (січень–червень 2005 року, КМАПО імені П.Л. Шупика), пройшов навчання в міжнародних проектах EPOS Health Consultants «Сприяння реформі вторинної медичної допомоги в Україні» (січень 2008 – грудень 2009 року, НМАПО імені П.Л. Шупика) та USAID «Разом до здоров’я» Гарвардської школи громадського здоров’я, «Основи викладання з використанням практичних випадків» (вересень 2008 року, НМАПО імені П. Л. Шупика), пройшов тренінговий курс “Evidence-Based Medicine & Research Training (PhD)” / «Доказова медицина та підготовка наукових кадрів (PhD)» (2017), організований Каролінським інститутом (Королівство Швеція) та Національною медичною академією післядипломної освіти імені П. Л. Шупика (Україна).

Підвищував свою кваліфікацію за кордоном в Академії Менеджменту та Адміністрування в Ополе (Польща) по навчальному курсу «Менеджмент в охороні здоров’я» в рамках тренінгу «Єропейський досвід охорони здоров’я в європейській інтеграції» (2018–2019) та з «Управління охороною здоров’я” в Університеті імені Павла Йозефа Шафарика на базі Університетської клініки імені Луї Пастера (м. Кошице, Словаччина, 2019).

Спільно з Проектом Європейського Союзу «Сприяння реформі вторинної медичної допомоги» у складі робочої групи приймав участь у розробці навчальної програми з підготовки в магістратурі керівників закладів охорони здоров'я зі спеціальності «Організація і управління охороною здоров'я» та освітнього стандарту післядипломної підготовки за вказаною спеціальністю.

Є автором третього модулю навчально-методичного посібника згідно з програмою післядипломної підготовки керівників медичних закладів за спеціальністю «Управління охороною здоров’я» в рамках проекту Європейського Союзу «Сприяння реформі вторинної медичної допомоги в Україні».

Організаційна і громадська робота в НУОЗ України імені П. Л. Шупика: голова Первинної профспілкової організації, член координаційної ради з питань забезпечення якості, член вченої ради, ректорату та постійно діючої кадрової комісії вченої ради (з 2019), вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 26.613.07 за спеціальністю «Соціальна медицина» (з 2003).

Лікувальна робота: з 1981 року і дотепер лікар  відділення анестезіології і інтенсивної терапії КНП «Київська міська клінічна лікарня №4» (з 1991 року - за сумісництвом).

Відзнаки: Грамота Президента України (2003), Подяка Київського міського Голови (2003),  Почесна Грамота МОЗ України (2008, 2021), Почесна Грамота Товариства Червоного Хреста України (2008), Грамота об’єднання профспілок, організацій профспілок у м. Києві «Київська міська Рада профспілок» (2021), Почесна Грамота Ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я (2019), Подяка ректора НМАПО імені П. Л. Шупика (2013, 2017), Подяка  в. о. ректора НУОЗ України імені П. Л. Шупика (2022), Пам'ятний знак «Відзнака НМАПО імені П. Л. Шупика» (2018), медаль «100 років НМАПО імені П. Л. Шупика» (2018).