Google search

 

ГОЙДА Ніна Григорівна – професор кафедри управління охороною здоров'я та публічного адміністрування НУОЗ України імені П.Л. Шупика, доктор медичних наук, професор, дійсний член Академії наук вищої освіти України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки. 

В 1973 р. закінчила Чернівецький державний медичний інститут (нині Буковинський медичний університет). Після закінчення пройшла шлях від лікаря-ординатора акушера-гінеколога до організатора акушерсько-гінекологічної служби на рівні району і області. 1987 – 1992 рр. – очолювала відділ (управління) охорони здоров`я Хмельницького облвиконкому. 

З 1992 по 2003 рр. працювала в Міністерстві охорони здоров`я України, послідовно обіймаючи посади: начальника Головного управління організації медичної допомоги дітям і матерям, начальника Головного управління організації медичної допомоги населенню, заступника і першого заступника Державного секретаря МОЗ України. 

З 2003 р. по 2016 рік  – проректор з лікувальної роботи Національної медичної академії  післядипломної освіти імені П.Л. Шупика (нині НУОЗ України імені П.Л. Шупика)  В 2000 р. захистила докторську дисертацію, у 2002 р. отримала вчене звання професора. 

Брала участь в розробці нормативно-правової бази розвитку системи охорони здоров`я України; учасник багатьох міжнародних форумів. Вивчала системи охорони здоров`я та моделі їх фінансування в ряді країн Європи та Північної Америки. 

Автор понад 400 наукових праць, в тому числі посібників та монографій. Підготувала 3 доктора медичних наук та 8 кандидатів медичних наук. Протягом 4-х років була членом експертної ради ДАК України, є членом секції Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки, яка розглядає роботи молодих вчених на здобуття премії Президента України.. 

Виступає експертом при реалізації ряду міжнародних проектів щодо охорони здоров`я з такими країнами, як Швейцарія, Канада, Німеччина, США, а також міжнародних організацій: ВООЗ, ЮНІСЕФ, ПРООН та інші. 

Наукові дослідження пов`язані з теорією і практикою соціальної гігієни, управління охороною здоров`я, організацією медичної допомоги дітям і матерям, розвитком сімейної медицини.

Очолює наукову школу «Наукові основи організації медичної допомоги матерям і дітям».

Н.Г. Гойда мапє цілий ряд нагород і відзнак:Орден княгині Ольги ІІ ступеню (2018р.) та ІІІ ступеню(2009р.);Хрест Пантелеймона Цілителя;Почесна грамота Кабінету Міністрів України (2002р.); Орден Святої Анни Української православної церкви(2002р.); медаль імені академіка Стражеска М.Д. Академії медичних наук України(2001р.); почесна відзнака Товариства Червоного Хреста України (2008р.); Почесне звання « Заслужений лікар України»(1992р.)