Google search

У 2011-2013 рр. кафедра паліативної та хоспісної медицини під науковим керівництвом академіка НАМН України, д.м.н., професора Ю.І.Губського виконувала науково-дослідну роботу “Наукове обґрунтування та створення концепції і системи професійної післядипломної підготовки лікарів, медичних сестер та соціальних працівників з паліативної та хоспісної допомоги  в Україні”.

Науково-методичні розробки та пропозиції кафедри ПХМ стосовно вдосконалення надання клініко-фармакологічної допомоги паліативним пацієнтам в Україні були представлені та обговорені фахівцями та експертами під час  робочих нарад та Круглих столів при Комітеті Верховної Ради України з охорони здоров’я у 2016-2017 рр. про розробку постанов та протоколу контролю хронічного болю та розробку та оновлення стратегії розвитку паліативної медицини в Україні на 2017-2022 рр., Круглого столу  «Співпраця громадських організацій та органів влади в реформуванні охорони здоров’я» та багатьох інших документів.

Наукові розробки кафедри використовуються у процесі реформування медичної галузі, а паліативна допомога з 2019 р. по сьогодні входить до гарантованого пакету медичних послуг.

У 2015-2024 рр. кафедра прийняла участь у чисельних наукових форумах, конференціях тощо. Зокрема: І, ІІ, ІІІ, IV Всеукраїнських конгресів з паліативної допомоги (2014-2024 рр.), а також у чисельних наукових і науково-практичних заходах. Фахівці кафедри постійно та активно приймають участь у Школі сімейних лікарів, зокрема й у 2023-2024 рр.

У 2018-2024 рр. кафедра та БО «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги», яка співпрацює з кафедрою, приймали участь у міжнародних дослідженнях:

1)  Survey on the prescription and consumption of opioids in European countries (2020 р.);

  • EAPC Atlas of Palliative Care in Europe (2018-2019 рр.).
  • У 2022 р. спільно з БО «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» розпочалася підготовка до наукового обгрунтування впровадження телемедичних консультацій у сфері паліативної та хоспісної медицини. Ця діяльність продовжується також і в 2024 р.