На кафедрі ортопедичної стоматології співробітниками кафедри проводиться консультативний прийом пацієнтів в повному обсязі, з додатковими та спеціальними методами обстеження, зокрема діагностика ускладнень і протезування при непереносимості сплавів металів зубних протезів, консультації при наявності системних захворювань (патологічної стертості зубів, пародонтиту, пародонтозу, захворювань скронево-нижньощелепного суглобу), реабілітація хворих після травматичних ушкоджень зубів. Прийом пацієнтів проводиться за направленнями лікувальних стоматологічних установ.

В систему охорони здоров’я впроваджуються нові технології  діагностики та лікування хворих із патологією зубо-щелепної системи, проводиться клінічна апробація нових матеріалів, інструментів та обладнання.

Викладачі кафедри беруть активну участь у громадському житті: завідувач кафедри професор Біда В.І., є членом експертної комісії ДАК МОН України, член атестаційної комісії МОЗ України та ДОЗ Київської області з ортопедичної стоматології. Засновник  та почесний президент асоціації стоматологів ортопедів і зубних техніків України. Доцент Радько В. І.– член атестаційної комісії МОЗ України. Професор Леоненко П. В., доцент Гурин П. О., доцент Паливода І. І.– члени клініко-експертної комісії МОЗ України.