Королева Іспанії Її Величність Летиція вручає золоту медаль Червоного Хреста Іспанії професору Миколі Єфремовичу Поліщуку.
Завідувач кафедри нейрохірургії НУОЗ України імені П.Л. Шупика, президент Товариства Червоного Хреста України професор Поліщук М.Є. виголошував промову від п`яти організацій, нагороджених королевою Іспанії – чотири організації Іспанії, які займаються збереженням здоров`я та життя людей, та Товариства Червоного Хреста України за реакцію та роботу в надзвичайних умовах. Звернення ЇЇ Величності Королеви Іспанії Летиції до професора Поліщука М.Є. було українською мовою, звернення професора Поліщука М.Є. до Королеви і залу було іспанською, промова – українською. На врученні нагороди та у спілкуванні з Королевою Іспанії приймав участь Надзвичайний і Повноважний Посол України в Королівстві Іспанія Погорельцев Сергій Олексійович. Після зустрічі професор Поліщук М.Є. дав інтерв`ю трьом популярним телевізійним каналам Мадриду та трьом друкованим виданням.

Кафедра підтримує ділові контакти з кафедрами та нейрохірургічними клініками Молдови, Прибалтики, Грузії, Азербайджану, Вірменії, Середньої Азії, Німеччини, Ізраїлю, США та іншими.

На кафедрі пройшли підготовку через спеціалізацію, аспірантуру, клінічну ординатуру нейрохірурги із Домініканської Республіки, Індії, Пакистану, Лівану,  Лівії,  Палестини, Ізраїлю, Молдови,  Грузії, Азербайджану, Вірменії, Узбекистану, котрі працюють нейрохірургами, а деякі і професорами ведучих університетів як в себе на батьківщині, так і в країнах Європи.

У НУОЗ України імені П. Л. Шупика 8 лютого 2012 року було підписано двосторонню угоду щодо академічної та професійної співпраці між кафедрою нейрохірургії НУОЗ України імені П. Л. Шупика та Клінікою «Klinikum Ausburg» - базовою лікарнею Університету «Ludwig-Maximillians» (Мюнхен, Німеччина) під назвою IANCE (International Academic Neurosciences Centre of Excellence). Дана угода має на меті підвищення рівню науково-медичного забезпечення навчального процесу та запровадження в Україні найсучасніших досягнень нейрохірургії.