Google search

На кафедрі проводяться цикли:

  1. Спеціалізації: за фахом “Нейрохірургія”, «Дитяча нейрохірургія»
  2. Стажування: за фахом “Нейрохірургія”, «Дитяча нейрохірургія»
  3. Тематичного удосконалення: “Діагностика та лікування пухлин і судинних захворювань центральної нервової системи”; “Больові синдроми в нейрохірургії та неврології”; “Особливості клініки, діагностики та лікування травм центральної та периферичної нервової системи”; “Особливості інтенсивної терапії та анестезіології в неврології та нейрохірургії”; “Актуальні питання діагностики травм хребта і спинного мозку, їх лікування”; “Ангіографія та рентгенендоваскулярна нейрохірургія”; “Бойова та збройова травма центральної та периферичної нервової системи”, “Травма центральної нервової системи. Діагностика та лікування відповідно до міжнародних рекомендацій Brain Trauma Foundation”; “ЦВХ. Гострі порушення мозкового кровообігу”; “Сучасні методи діагностики в нейрохірургії та неврології”; “Малоінвазивні технології в нейрохірургії”; “Пухлини головного мозку. Діагностика та лікування відповідно до міжнародних рекомендацій Clinical Practice Guidelines in Oncology”; “Стандарти та протоколи в невідкладній нейрохірургії”.

На кафедрі щорічно навчаються інтерни, аспіранти та слухачі 8-10 суміжних кафедр (хірурги, травматологи, невропатологи, психіатри, судово-медичні експерти, тощо), котрі знайомляться з актуальними питаннями нейрохірургії.

З 1992 року кафедра займається навчанням лікарів-інтернів, за цей час підготовлено понад 600 нейрохірургів.

Значна більшість професорів та доцентів-нейрохірургів медичних закладів вищої освіти України, майже всі завідуючі нейрохірургічних відділень і більше 90% лікарів-ординаторів цих відділень проходили підготовку з нейрохірургії на кафедрі.

13.01.2024 відбулася визначна подія для медичної нейрохірургічної спільноти! На засіданні апаратної наради МОЗ України було прийнято рішення про запровадження 6-річної резидентури з нейрохірургії починаючи з 2024 року. Цьому рішенню передувала надзвичайно активна та тривала спільна робота Управління медичних кадрів, освіти та науки МОЗ України, кафедри нейрохірургії НУОЗ України ім. П.Л. Шупика та Української нейрохірургічної асоціації. Міністр охорони здоров’я України В.К. Ляшко підтримав положення про резидентуру з нейрохірургії. Кафедрою нейрохірургії було розроблено програму підготовки нейрохірургів в резидентурі на 6 років, відповідно до Європейських стандартів. Резидентура стане пілотним проектом сучасної післядипломної освіти в нашій країні. Навчання буде проводитися на кафедрі нейрохірургії НУОЗ України ім. П.Л. Шупика, базами освітнього процесу стануть ДУ «Інститут нейрохірургії ім. А.П. Ромоданова та нейрохірургічні відділення, які сертифіковані МОЗ України. Сподіваємось, що ця визначна подія стане початком активного розвитку післядипломної освіти лікарів з нейрохірургії та посилить нейрохірургічну службу України.