Провідним напрямом наукової діяльності кафедри медичної статистики є обґрунтування можливостей удосконалення інформаційного забезпечення галузі охорони здоров’я України.

На кафедрі виконується ініціативно-пошукова науково-дослідна робота за темою «Інформаційно-аналітичне забезпечення модернізації системи охорони здоров’я» №  державної реєстрації 0113U002210. Термін виконання 2013-2020 роки.

За результатами наукової роботи за 2013-2018 рр. колективом кафедри опубліковано – 136 друкованих робіт, у т.ч. 3 монографії, 30 статей у фахових наукових журналах, 45 статистично-аналітичних та статистичних довідників.

Крім того, співробітниками кафедри зроблено 18 наукових доповідей на з’їздах, конференціях, у т.ч. 4-х міжнародних.

Результати наукової роботи кафедри використані при підготовці 3-х наказів МОЗ України, спрямованих на удосконалення системи статистичного обліку та звітності в системі охорони здоров’я, 3-х методичних рекомендацій МОЗ України, 1-го інформаційного листа, 1-го галузевого нововведення.