Google search

Кафедра кардіохірургії, рентгенендоваскулярних та екстракорпоральних технологій була створена відповідно листа МОЗ України від 25.04.2016 № 08.01-47/22/352-16/10278 наказом НМАПО імені П. Л. Шупика (зараз НУОЗ України імені П. Л. Шупика) № 1649 від 04.05.2016 року і працює на базі ДУ «Інститут серця МОЗ України». Завідувач кафедри Борис Михайлович Тодуров – член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України.

Клінічною базою кафедри є ДУ «Інститут Серця МОЗ України».

Особливістю навчання на кафедрі є можливість максимального залучення слухачів у практичну роботу, тому що на базі кафедри кардіохірургії, рентгенендоваскулярних та екстракорпоральних технологій існує найбільший в Україні досвід діагностики та лікування набутих та вроджених вад серця, ішемічної хвороби та патологій магістральних судин дорослих та дітей. Викладачі є практикуючими лікарями з великим досвідом роботи.

Щорічно співробітники кафедри беруть участь і доповідають про результати своїх наукових досліджень на представницьких міжнародних та всеукраїнських конгресах та конференціях. Ряд працівників кафедри є дійсними членами Асоціацій ангіологів і судинних хірургів, серцево-судинних хірургів, трансплантологів України, ГО «Всеукраїнська асоціація фахівців з кардіоторакальної, ендоваскулярної хірургії та трансплантології», ГО «Асоціація кардіологів України», Європейської асоціації карділогів ESC, International Union of Angiology, European Congenital Heart Surgeons Association, European Society for Vascular Surgery, Polskie Towarzystwo Chirurgii Naczyniowej.

ДОДАТИ: Співробітники кафедри кардіохірургії, рентгенендоваскулярних та екстракорпоральних технологій під керівництвом завідувача кафедри, професора Тодурова Б.М., з початку лютого 2022 по теперішній час приймають активну участь у волонтерській діяльності для надання гуманітарної допомоги продуктами, медикаментами, генераторами, товарами першої необхідності ті іншим малозабезпеченим людям, населенню деокупованих територій, лікарням та військовим в зоні активних бойових дій - Херсоні, Ізюмі, Мощуні, Краматорську та багатьох інших населених пунктах України.

Постійно проводиться консультативна, лікувальна та хірургічна медична допомога військовим як у виїзних мобільних бригадах в зону бойових дій, мобільних шпиталях, так і в хірургічних відділеннях , операційних на базі кафедри - ДУ Інститут серця МОЗ України професором Тодуровим Б.М, доцентами Зеленчуком О.В., Судакевичем С.М., Ященко Н.О., аспірантами кафедри Лоскутовим Д., Тодуровим М., Станом М., Шкандалою А., Бойко К.

На частих виїзних консультаціях на деокуповані та прифронтові території співробітники кафедри проводять консультативну та гуманітарну допомогу населенню, на базі кафедри проводиться диспансерний огляд та, за потребою, діагностична та кардіохірургічна допомога пацієнтам з Херсонської, Харківської, Донецької, Запорізької та інших областей і внутрішньо переміщеним особам з багатьох населених пунктів України з рекомендаціями та допомогою в реабілітації.