Google search

Вперше на теренах України була заснована  кафедра рентгенології (нині кафедра променевої діагностики) у 1936 році доцентом Шор М.Й. Професорсько-викладацьким складом для лікарів  було започатковано цикли спеціалізації з рентгенології. У важкі роки війни, починаючи з 1944р., під керівництвом проф. Городецького О.О. розширювалась діяльність кафедри, започаткувались цикли тематичного удосконалення з рентгенології, а з 1954 р. було введено цикл з медичної радіології.

В 1957 році науковою спільнотою вирішено розділити кафедру рентгенології на два самостійні підрозділи: кафедру рентгенології (зав. кафедри проф. Рубашова А.Є.) та кафедру медичної радіології.

Завдяки сучасному розвитку медичної радіології суттєво  розширилась сфера діяльності кафедри, а з 1988р. вперше в Україні започаткували підготовку спеціалістів з ультразвукової діагностики, з педіатричної радіології - 1989 р., комп’ютерної томографії - 1991 р. Значно розширились зв’язки кафедри з іншими медичними закладами не тільки в Україні, але і за її межами. Престижно було отримати знання з рентгенології на кафедрі тоді «Київського інституту підвищення кваліфікації лікарів» спеціалістам з  Москви і Санкт-Петербургу. Монографії науковців кафедри неодноразово перевидавались різними видавництвами і нині є найкращим доробком наукової спільноти.