Основними нanpямкaми діяльності кафедри є підготовка висококваліфікованих ортодонтів, тематичне удосконалення їх знань та практичних навичок. Навчально - педагогічна робота кафедри спрямована на підвищення кваліфікації ортодонтів на циклах тематичного удосконалення, циклах спеціалізації та стажування за фахом „ортодонтія’’, а також на післядипломне навчання лікарів інтернів. Навчання проводиться згідно з учбовими планами і програмами, затвердженими МОЗ України та Вченою Радою НУОЗ України імені П. Л. Шупика. Колективом кафедри створено план та програму 10-місячної спеціалізації за фахом „Ортодонтія”, плани та програми циклів тематичного вдосконалення. На кафедрі проводиться розробка змін та доповнень до національної програми атестації лікарів за фахом „Ортодонтія”. На допомогу практикуючим лікарям- ортодонтам працівниками кафедри ведеться активна робота по підготовці фахового журналу ,,Світ ортодонтіі’’, головним редактором та засновником якого є завідувач кафедри, проф. Мирослава Дрогомирецька.