Навчально-методична робота кафедри включає післядипломну підготовку лікарів хірургів в інтернатурі, лікарів-хірургів та лікарів суміжних спеціальностей.

Кафедра проводить  цикли спеціалізації хірургії, стажування з хірургії, спеціалізація з проктології, стажування з проктології, тематичні цикли удосконалення з різних розділів хірургії та тематичні цикли удосконалення з хірургії для лікарів загальної практики  та сімейної медицини.

Перелік циклів, які проводяться на  кафедрі:

• Спеціалізація з хірургії
  • Спеціалізація з проктології
  • TУ «Сучасна алопластична та лапароскопічна хірургія гриж живота» з елементами дистанційного навчання»
  • TУ «Cучасна відеолапароскопічна та малоінвазивна хірургія»
  • Стажування з хірургії
  • TУ «Лапароскопічна та мініінвазивна колопроктологія»
  • Стажування з проктології
  • TУ «Невідкладні хірургічні стани в загальній практиці»
  • TУ «Сучасні питання ендокринної хірургії»
  • ТУ «Амбулаторна проктологія» 6к
  • ТУ «Відеолапароскопічна хірургія гострих хірургічних захворювань органів черевної порожнини»

Щорічно на кафедрі хірургії і проктології НУОЗ України імені П.Л. Шупика навчається 90 інтернів І,ІІ,ІІІ року навчання, близько 500 лікарів підвищують кваліфікацію.