Google search

ОСНОВНІ НАУКОВІ ЗДОБУТКИ КАФЕДРИ ВІРУСОЛОГІЇ 2019-2024

  • Розроблено метод автоматизованої обробки і аналізу цифрових зображень субстратзалежних клітинних систем і програма для його реалізації;
  • Запропоновано алгоритм лабораторної діагностики вірусних і бактеріальних інфекцій у дітей з бронхообструктивним синдромом;
  • Визначено етіологічну роль бокавірусної інфекції у розвитку захворювань верхніх і нижніх дихальних шляхів у дітей в Україні;
  • Розроблено метод виділення і культивування HBoV1 у культурі клітин;
  • Розроблено спосіб визначення очікуваної корисності діагностичних технологій для етіологічної діагностики вірусних інфекцій;
  • Розроблено інформаційні технології для оцінки ефективності етіологічної діагностики, вакцинопрофілактики і фармакотерапії вірусних інфекцій;
  • Розроблена експериментальна модель респіраторної коронавірусної інфекції, що реалізується в умовах in vitro і включає чутливі до культури клітин,  непатогенний для людини тест-вірус та протокол дослідження етіотропної  дії  потенційних лікарських засобів.

Місія: проводити навчальну, методичну, науково-дослідну та виховну роботу в напрямі підготовки магістрів, інтернів, спеціалістів та слухачів циклів післядипломної освіти.

Бачення: професійна визнаність.

Стратегічна мета розвитку кафедри мікробіології, вірусології та імунології: визнання якості підготовки серед споживачів освітніх послуг та стейкхолдерів як в Україні, так і за її межами.

Візія: кафедра мікробіології,  вірусології та імунології  органічно поєднує освітній процес з науковою  діяльністю, що дасть можливість бути на високому рівні учасником міжнародної академічної спільноти .

Пріоритетними  для кафедри є навчально-методична та науково-дослідна робота із використанням результатів власних досліджень у навчальному процесі, що забезпечить підготовку спеціалістів, здатних конкурувати на ринку праці не тільки в Україні, а і поза її межами.

Це є можливим завдяки розвитку міжвузівських і міжнародних освітніх та наукових зав'язків, поглибленню наукової співпраці з провідними українськими та закордонними науковими і освітніми центрами.

Кафедра забезпечуватиме безперервне професійне вдосконалення викладацького складу, створюватиме умови для залучення іноземних фахівців до навчального процесу.

Кафедра формуватиме та розвиватиме освітні програми на вимогу часу із врахуванням стрімкого розвитку,  розробки та впровадження нових технологій діагностики та профілактики вірусних та бактеріальних інфекцій.

Стратегічні цілі кафедри мікробіології, вірусології та імунології  включають в себе:

  1. Збільшення якості навчання на кафедрі для за рахунок плідної співпраці з відомими вітчизняними компаніями, створення нової навчальної лабораторії та/або лабораторії для наукових досліджень із використанням сучасного обладнання.
  2. Визначальним є кардинальне оновлення матеріальної бази для проведення наукових досліджень, співпраця із міжнародними науковими центрами та участь у міжнародних наукових грантах. Зокрема, кафедра проводить активні перемовини з представниками Університету Вітовта Великого (м. Каунас, Литва) про співробітництво в реалізації освітнього процесу та наукової роботи.

Мета та завдання у  сфері освітнього процесу

  1. Розробка нових магістерських програм, спільних для кафедри мікробіології, вірусології та імунології, а також , фармації з урахуванням потреб часу, основних тенденцій в освіті та науці.
  2. Залучення до освітнього та наукового процесу зарубіжних науковців.
  3. Проведення акредитації навчальних та наукових лабораторій кафедри.
  4. Розширення участь науковців, викладачів, аспірантів, студентів у

програмах міжнародного обміну, стажуванні, наукових дослідженнях і навчанні у провідних зарубіжних університетах та наукових центрах, зокрема, в рамках договорів про співпрацю.

  1. Активне висвітлення привабливість кафедри для споживачів освітніх послуг на сайті університету та в соціальних мережах.

Мета та завдання у  сфері методичної діяльності

  1. Створити сприйнятливі умови для написання наукової, навчальної, методичної літератури працівниками кафедри.
  2. Постійно оновлювати програми циклів безперервного професійного розвитку лікарів відповідно до сучасних наукових та освітніх тенденцій.

Мета та завдання у  сфері наукової та інноваційної діяльності

  1. Підтримувати розвиток нових перспективних напрямків дослідження
  2. Постійно проводити пошук можливостей для модернізації наукового обладнання кафедри.
  3. Інтенсифікувати співробітництво через спільні дослідження та публікації з українськими та міжнародними науковими центрами.
  4. Залучати аспірантів та студентів до виконання науково-дослідницьких робіт.
  5. Сприяти захисту 2 кандидатських і 1 докторської дисертацій.