Google search

Навчально-методична робота кафедри мікробіології, вірусології та імунології проводиться  в приміщенні кафедри. Широко застосовуються сучасні технічні засоби навчання: комп’ютерна та мультимедійна техніка, доступ до мережі Інтернет.

Впродовж останніх років спостерігається стрімкий розвиток нових технологій лабораторної діагностики найбільш актуальних та соціально-значущих вірусних інфекцій. Так, пандемічного поширення набула ВІЛ-інфекція/СНІД; за медичними та соціально-економічними характеристиками велику значущість мають парентеральні вірусні гепатити В, C, D; постійно знаходиться на високому рівні захворюваність на герпесвірусні інфекції, серед яких вітряна віспа, оперізуючий герпес, герпетична та цитомегаловірусна інфекції. Встановлення клінічного діагнозу, призначення противірусної терапії та моніторинг її ефективності безпосередньо залежать від застосування адекватного методу лабораторної діагностики, правильного відбору, транспортування, презентації досліджуваного біоматеріалу, коректної інтерпретації результатів лабораторних досліджень лікарем та визначення ним алгоритму дій пацієнта. Все це вимагає від лікаря-вірусолога постійного підвищення кваліфікації.

Сьогодні беззаперечним є той факт, що парадигма банального накопичення знань вже втратила існуючу цінність. На перший  план у підвищенні кваліфікації фахівця-вірусолога та лікаря-вірусолога входить завдання розвитку потреб та вмінь не тільки самостійно здобувати та оновлювати знання, але й здійснювати цей процес безперервно впродовж всього його професійного життя. Нарешті, абсолютно необхідно розуміти, що шлях, який проходять нові розробки від науково-дослідних лабораторій до впровадження в практику лабораторій лікувально-профілактичних закладів та центрів громадського здоров'я, вимірюється не роками, як це було раніше, а тижнями.

Виховна робота є однією з невід’ємних складових діяльності кафедри. Особлива увага приділяється виховній роботі з талановитою молоддю –спеціалістами та інтернами. Під час спілкування зі слухачами значна увага приділяється обговоренню правових, соціально-етичних, культурних та психолого-педагогічних аспектів професійної діяльності фармацевтичних працівників. Кураторами циклів проводиться відвідування та перевірка гуртожитку, в якому проживають слухачі та інтерни. Крім того, разом  з науково-педагогічним складом кафедри студенти (провізори-інтерни, слухачі, магістранти, аспіранти) беруть участь у факультативних навчально-просвітницьких заходах (екскурсіях, виставках, семінарах, презентаціях, науково-практичних конференціях тощо).

  1. Медична мікробіологія, вірусологія, імунологія. Підручник для студентів вищих навчальних медичних закладів IV рівня акредитації /За  ред. академіка НАН і АМН України В.П. Широбокова. Третє видання, оновлене та доповнене -Вінниця: Нова книга.-2021.-920 с. з іл. ISBN 978-966-382-874-9.
  2. Соловйов С.О., Мальчиков В.В., Третинник В.В., Трохименко О.П., Гульпа В.С., Дзюблик І.В., Трохимчук В.В. Епідеміологічне та фармакоекономічні моделювання вакцинопрофілактики гострих вірусних інфекцій в оцінці технологій охорони здоров'я. Навчальний посібник Київ.:2020.-104 с. ISBN 978-617-7619-23-8.
  3. Medical microbiology, virology, immunology: a text book for English-speaking students of higher medical schools: translation from ukr. published / Edited by academician of NAS and NAMS Ukraine V.P. Shirobokov.-Vinnytsia: Nova Knyha.-2019.-744 p.
  4. Вірусні гепатити з парентеральним шляхом передачі: збудники, маркери інфекції, поширення та лабораторна діагностика. Навчальний посібник /за ред. І.В.Дзюблик.-Суми.-2018.-238 с.
  5. Дзюблик І.В, Вороненко С.Г., Ковалишин Г.Г., Ковалюк О.В., Кукало О.В., Артемчук Г.П., Степченкова Т.В., Соломко Ю.О., Трохименко О.П., Вірусологія. Збірник тестових завдань Навчальний посібник. -Київ.- -2015.-176 с. ISBN 978-617-696-370-7.
  6. Культура клітин у медичній вірусології: навчально-методичний посібник / Дзюблик І.В., Трохименко О.П., Соловйов С.О. - Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2015. - 144 с.
  7. Полімеразна ланцюгова реакція в лабораторній діагностиці інфекційних хвороб. Навчально-методичний посібник, для лікарів /за ред.. І.В. Дзюблик, Н.Г. Горовенко.- К.-2012.-219 с.
  8. Дзюблик І. В., Вороненко С. Г., Міроненко А. П., Виноград Н. О. Діагностика, лікування та профілактика грипу.-Київ: Мед книга.-2011.-190 с.
  9. Консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію: шлях до удосконалення послуг для окремих груп населення. Навчальний посібник /За ред. І.В.Дзюблик.-Київ.-Олпринт.-2010.- 200 c.
  10. Вірусологія. Збірник тестових завдань Навчально-методичний посібник /За ред. І.В.Дзюблик.-Київ.-Олпринт.-2010.-144 с.
  11. Організація роботи лабораторії при дослідженні біоматеріалу методом полімеразної ланцюгової реакції: методичні рекомендації.-К.,2007.-33 с.
  12. Базові питання добровільного консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію: Навчальний посібник для лікарів / за ред.Дзюблик І.В. - К., 2007. - 171 с.
  13. Порохницький В.Г. Вірусні гепатити від А до SEN., К.,2005.-192 с.
    Парентеральні вірусні гепатити: Навчальний посібник / За редакцією Дзюблик І.В.-К.,2005.-168 с.
  14. Грип та його профілактика: Навчальний посібник / За редакцією Дзюблик І.В., Широбокова В.П.-К.,2005.-194 с.
  15. Посібник з хіміотерапії вірусних інфекцій: Навчально-методичний посібник для лікарів / За редакцією Дзюблик І.В.- К.,2004.-176 с.
  16. Ротавірусна інфекція: навчально-методичний посібник для лікарів / За ред. Дзюблик І.В.-К.:Олпрінт, 2004.-116 с.
  17. Харченко Н.В., Порохницький В.Г., Топольницький В.С. Вірусні гепатити. – К. «Фенікс», 2002, 295 с.
  18. Вірусний гепатит В у новонароджених дітей: Навчально-методичний посібник / За ред. Гиріна В.М.-К., 2001.-90 с.
  19. Посібник з медичної вірусології /За ред. Гиріна В.М.-К.:Здоров'я.-1995.-368 с.
  20. Білько І. П., Лисенко Г. О., Нікольська О. І., Теслюк Л. В. Діагностика та лікування дисбактеріозу кишечника у ревматологічних хворих // Методичні рекомендації.-К.: Тов. «Знання» - 1999.-24 с.
  21. Широбоков В. П., Дзюблик І. В., Вороненко С. Г., Порохницький В. Г., Вернер О. М., Міроненко А. П., Костенко О. О. Застосування швидких тестів в лабораторній діагностиці інфекційних хвороб. Методичні рекомендації. Київ.-2008.-34 с.
  22. Дзюблик І. В. і співавт. Методичні рекомендації для медичних працівників щодо надання послуг з- консультуваня і тестування на ВІЛ-інфекцію.-Київ.-2011.-20 с.