НАУКОВО-ДОСЛІДНА РОБОТА

Кафедра виконує науково-дослідну роботу на тему: "Прогнозування, профілактика і терапія акушерсько-гінекологічної патології на основі впровадження інноваційних технологій." (№ державної реєстрації 0122U002407, дата реєстрації 28.04.22).

Керівник НДР: завідувач кафедрою, доктор медичних наук, професор О. В. Голяновський.

Термін виконання: 2022–2026.

Мета НДР: Шляхом прогнозування, профілактики та своєчасного лікування патології репродуктивних органів передбачаєть зменшення ускладнень перебігу вагітності і пологів та післяпологового періоду і гінекологічної патології для покращення репродуктивного здоров’я жінок і поліпшення демографічної ситуації в Україні.

Основним пріоритетним напрямком роботи кафедри є розробка та впровадження органозберігаючих методів при виконанні акушерських та гінекологічних операцій.

Співробітниками кафедри розроблено та удосконалено комплексний підхід до проблеми післяпологової кровотечі та масивної акушерської крововтрати. Головними складовими підходу є:

а) використання прогностично-профілактичних заходів;

б) застосування органозберігаючих методів хірургічного гемостазу (перев'язування маткових і яєчникових судин, перев'язка внутрішніх клубових артерій, використання компресійних швів на матку, використання аргоноплазмової коагуляції тканин та радіохвильового скальпеля), сучасних інноваційних методик проведення та гінекологічних оперативних втручань.

Співробітники кафедри беруть активну участь у розробці підручників, навчальних посібників, методичних рекомендацій:

• Гінекологія : підручник / [Пирогова В. І., Булавенко О. В., Вдовиченко Ю. П., Голяновський О.В. та ін.]; під заг. ред. Пирогової В. І. – Вінниця : Нова Книга, 2022. – 400 с.
  • Медицина невідкладних станів. Екстрена (швидка) медична допомога : підручник / І.С. Зозуля, В.І. Боброва, Г.Г. Рощин, О.В. Голяновський, Т.В. Герасимова, О.В. Морозова та ін. ; за ред. І.С. Зозулі. — 3-є вид., переробл. і допов. — К. : ВСВ «Медицина», 2017. —960 с.
  • Голяновський О.В. Корекція гормональних порушень в акушерстві та гінекології гестагенними препаратами (лютеіна) – Методичні рекомендації, – НУОЗ імені П.Л. Шупика. – 28 с.
  • Голяновський О.В., Качур О.Ю., Мехедко В.В. Антимікробна профілактика післяпологових інфекційних ускладнень у вагітних з неспецифічними вагінітами. – Методичні рекомендації, – НУОЗ імені П.Л. Шупика. – 25 с.