Google search

Міжнародне співробітництво в рамках основного плану НДР кафедри (науковий керівник – професор О.В. Голяновський, виконавці – співробітники, аспіранти та пошукачі кафедри) проводиться з: Європейською Радою та Коледжем з Акушерства та Гінекології (European Boardand College of Obstetrics and Gynaecology (EBCOG)), Світовим Товариством Акушерів та Гінекологів (FIGO), Всесвітньою Асоціацією Перинатальної медицини (WAPM), міжнародним товариством „Плід як пацієнт” (International Society Fetus As A Patient), Міжуніверситетською Школою Медичного Ультразвуку імені Яна Дональда (Ian Donald Interuniversity School of Medical Ultrasound), Міжнародним Товариством Дослідження Двієнь (International Society TwinsStudies); Університетськими клініками мм. Бонн та Франкфурт (Німеччина), Центром симуляційного медичного навчання (CESIMED), м. Порто, Португалія; Центром симуляційного медичного навчання Медичної школи Фейнберг Північно-Західного Університету, м. Чикаго, США; Україно-Швейцарською Програмою «Здоров’я матері та дитини»; Представництвом Фонду Народонаселення ООН в Україні (UNFPA). З 2020 року професор О.В.Голяновський повний член Світової спільноти аномально інвазивної плаценти (IS-PAS). Міжнародні контакти проводяться через листування та спілкування по інтернету, опрацювання спільних наукових та практичних медичних проектів, включаючи організацію (співорганізацію) та участь в роботі міжнародних симпозіумів та конференцій, консультацію хворих та спільні консиліуми у найбільш складних і нетипових клінічних випадках. Зусиллями науково-педагогічних працівників кафедри профільні асоціації-партнери засудили воєнну агресію Росії проти України та підтримали українських колег.

Співробітники кафедри приймають активну участь в роботі професійних лікарських товариств України, Європи та світу. Зокрема, зав. кафедрою – д.мед.н., професор Голяновський О.В. та проф. Романенко Т.Г. є членами Президії Асоціації Акушерів та Гінекологів України (ААГУ), та були представниками цього фахового товариства EBCOG та FIGO. Професор Голяновський О.В. та проф. Романенко Т.Г. постійні учасники конгресів EBCOG (останній відбувся 2-4 вересня 2021 року в м. Афіни, Греція)  та FIGO (останній відбувся 24-29 жовтня 2021 року в м. Сідней, Австралія).

З початку активних воєнних дій проф. Голяновський О.В. прийняв участь в роботі на науково-практичній конференції RCOG World Congress (13-15.06.2022), XXVIII EUROPEAN CONGRESS OF PERINATAL MEDICINE (22-25.06.2022) та на Ювілейній науково-практичній конференції, присвячена 120-річчю заснування кафедри акушерства та гінекології Одеського національного медичного університету «Інноваційні методи діагностики та лікування в акушерстві та гінекології» (09-10.10.2022) та виступив з доповідями на актуальні теми з акушерства та гінекології.

Співробітники кафедри в якості експертів та тренерів приймали активну участь в роботі міжнародних партнерських програм. Зав. кафедрою, професор О.В. Голяновський та проф. Т.Г. Романенко є членами експертної ради МОЗ України по розгляду випадків материнської летальності. Професор Голяновський О.В. та проф. Романенко Т.Г. є членами експертної ради МОЗ України по створенню національних протоколів та клінічних настанов.

Від 24 лютого 2022 року науково-педагогічні працівники кафедри долучились по міжнародних ініціатив підтримки українських медиків. Професор Голяновський О.В., асистент Кононець О.П., аспіранти Супрунюк К.В. та Фролов С.В. за підтримки Global Medical Knowledge Alliance (президент - д-р Неля Мельничук) на волонтерських засадах долучились до першого офіційного перекладу та адаптації клінічної настанови для лікування травми Advanced Trauma Life Support (ATLS), посібники першої допомоги постраждалим від хімічних, біологічних, радіаційних та ядерних агентів (CBRN), застосунок “Безпечні пологи” від Maternity Foundation (Копенгаген, Данія), допомагають українському фонду допомоги онкохворим пацієнтам Inspiration Family та DEGRO (Deutsche Gesellschaft für Radioonkologie) з перекладом даних історій хвороб для лікування пацієнтів в українських та закордонних клініках.