Звіт місії експертів ВООЗ, яка працювала у Києві наприкінці 2021 р., засвідчив початковий стан спроможності нашої країни за напрямом комунікації ризиків.
З метою комплексного і системного просування України у напрямку збільшення спроможностей до ефективного впровадження Міжнародних медико-санітарних правил, був запропонований проект Національного плану заходів у сфері санітарно-епідемічного благополуччя, у розробці якого брали участь представники Офісу ВООЗ, міністерств охорони здоров’я, оборони, фінансів, Центру громадського здоров’я (ЦГЗ), Державної служби України з надзвичайних ситуацій і ще низка інституцій, зокрема НУОЗ України імені П. Л. Шупика.
У межах реалізації згаданого Національного плану фахівцями ЦГЗ та Університету був розроблений спільний дводенний онлайн-тренінг «Базові підходи до комунікації ризику в громадському здоров’ї». Стисла, орієнтована на практиків охорони здоров’я, програма охопила:
- огляд сучасних міжнародних підходів до забезпечення високоефективної комунікації ризиків для здоров’я населення;
- шляхи реалізації лідерства для забезпечення примату здоров’я в усіх політиках;
- питання невербальної комунікації, зокрема дрескоду, та їхній внесок у міжособистісну комунікацію;
- дані досліджень щодо сприйняття ризиків для здоров’я різними групами населення України;
- прикладні механізми та прийоми підготовки текстових повідомлень, спрямованих на комунікацію ризиків для здоров’я населення;
- базові питання інформаційної безпеки та використання можливостей і сервісів інтернету в професійній діяльності.
На думку представників Центрів з контролю і профілактики хвороб, напрямами, що потребують першочергової уваги, є посилення кадрової та матеріально-технічної бази у сфері комунікації, а також впровадження спеціалізації з громадського здоров’я, що дозволить фахівцям сфери ефективніше відповідати на виклики сучасності.
Проведений курс викликав жвавий інтерес і побажання його продовження та деталізації окремих тем в межах нових заходів безперервного професійного розвитку.