Google search

 
 

Всесвітній тиждень сітківки ока традиційно проводиться в перший тиждень листопада. Увага наукової спільноти зосереджується на тому, щоб привернути увагу до захворювань сітківки, які вважаються найбільш небезпечними серед усіх порушень зору.

Щороку 14 листопада відзначається Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом. На сьогодні у світі налічується понад 385 мільйонів людей з цукровим діабетом, а різке зростання захворюваності за останнє десятиліття значно перевищило прогнози Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Міжнародної діабетичної федерації (IDF). Саме тому дане захворювання відноситься до глобальних медико-соціальних проблем. В Україні поширеність цукрового діабету за оцінками Міжнародної діабетичної федерації складає 7,3%. Це захворювання залишається однією з головних причин зниження зору і незворотної сліпоти у населення розвинених країн світу, в тому числі і України.

Діабетична ретинопатія – неспецифічне судинне ускладнення цукрового діабету як першого, так і другого типу, яке є найчастішою причиною нових випадків сліпоти серед пацієнтів у віці 20-74 років. Пацієнти хворі на діабет мають в 25 разів більше шансів осліпнути, ніж решта населення, та за останні роки їх чисельність в Україні невпинно зростає.

В рамках Всесвітнього тижня сітківки та дня боротьби з ускладненнями цукрового діабету членом-кореспондентом НАМН України, професором Сергієм Риковим з метою інформування населення щодо можливостей ранньої діагностики, лікування та профілактики цієї категорії захворювань проведено низку виступів на телебаченні та в пресі, які доступні для перегляду за посиланнями:

Професором Іриною Шаргородською проведено круглий стіл на платформі Zoom для лікарів-офтальмологів і лікарів-офтальмологів дитячих в Чернігівській, Черкаській та Житомирській областях, а також виступ на національному каналі, в рамках яких розглянуті питання боротьби та профілактики захворювань сітківки ока, ускладнень цукрового діабету. Інформацію можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/xTu7zsiwFy0

Професором Оксаною Петренко проведено цикл тематичного удосконалення «Травми органа зору» для лікарів-офтальмологів та лікарів-офтальмологів дитячих з усіх куточків України, під час якого розглядались питання цукрового діабету, діабетичних змін органу зору, травматичних ускладнень та запальних захворювань очей в умовах COVID-19. Їх діагностика та лікування.

Також професором Сергієм Могілевським і доцентом Юлією Панченко з 15 по 30 грудня заплановано проведення циклу тематичного удосконалення для лікарів-офтальмологів та лікарів-офтальмологів дитячих «Лазерні методи лікування в офтальмології». Підготовлені нові практичні заняття з використанням платформи Zoom задля удосконалення навичок та вмінь по діагностиці та лікуванню основних інвалідизуючих патологій сітківки – діабетичної ретинопатії, вікової дегенерації макули, центральної серозної хоріоретинопатії, оклюзії судин сітківки, тощо. План комплектування циклу можна переглянути за посиланням: https://nuozu.edu.ua/s/np/k/oftalmolohii/kalendarnyi-plan-tsykliv/tsykl-tematychnoho-udoskonalennia-lazerni-metody-likuvannia-v-oftalmolohii

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Корисність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Доступність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також