29 серпня 2023 року на 79 році пішов з життя заслужений працівник фармації України (2008), доктор фармацевтичних  наук (1991), професор (1993), академік Міжнародної академії інформатизації при ООН (1995) завідувач кафедри організації і економіки фармації НМАПО імені  П. Л. Шупика (1991-2018) Микола Семенович Пономаренко.

Перестало битися серце патріота України, видатного вченого, прекрасного педагога, доброї, чуйної людини та вірного друга.

Пономаренко Микола Семенович народився 12 грудня 1944 року в селищі міського типу Андріївка Балаклійського району Харківської області.

По закінченню у 1972 році Харківського фармацевтичного інституту працював в Подільській центральній районній аптеці № 46 м. Києва (1972–1976).

У 1981 році захистив кандидатську («Аналіз захворюваності аптечних працівників у взаємозв’язку з їх умовами праці»), а у 1991 – докторську  («Організаційні принципи, методичні основи і форми удосконалення системи післядипломного навчання провізорів») дисертації.

Основними науковими напрямами досліджень Миколи Семеновича були оптимізація форм, методів та методології вдосконалення системи післядипломного навчання провізорів, методи, механізми та інструменти виміру знань, умінь та навичок.

Він започаткував та очолив наукову школу з раціонального фармацевтичного менеджменту і маркетингу.

Микола Семенович - автор і співавтор понад 600 наукових праць, у тому числі 4 монографій, 49 інструктивно-методичних рекомендацій, 19 патентів на винахід та 16 авторських свідоцтв. Під його керівництвом захищено 18 докторських та кандидатських дисертацій.

Професор Пономаренко М.С. очолював Фармацевтичну асоціацію України та спеціалізовану вченої ради по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата/доктора фармацевтичних наук, був членом  спеціалізованої вченої ради по соціальній медицині.

Микола Семенович приймав активну участь у видання низки наукових журналів: «Фармацевтичний журнал», «Фармацевтичний часопис», «Ліки України», Рецепт» тощо.

Багато зусиль Микола Семенович приділяв громадської роботі, працюючи секретарем Київського міського комітету профспілки медичних працівників (1976–1981) та Українського республіканського комітету профспілки медичних працівників (1981–1984), головою профкому НМАПО імені П. Л. Шупика (1995-2018).

Непоправна втрата для фармацевтичної науки та фармацевтичної системи України, розвитку якої Микола Семенович присвятив все своє життя.

В усіх, хто працювали з професором Пономаренком М.С. залишаться найкращі та світлі спогади.

Сумуємо. Щирі співчуття родині та близьким.

Актуальність матеріалу: 71.5% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 71.5% - 2 Голосів