Google search

 
 

На кафедрі медичної та лабораторної генетики розпочався цикл спеціалізації з генетики лабораторної, який триватиме 3 місяці (з 4 березня по 3 червня 2024р.). На цикл зараховані 42 слухачі, серед яких лікарі-лаборанти та професіонали з вищою немедичною освітою: генетики, біологи, вірусологи, біохіміки, ембріологи, а також експерти -цитологи-судові, експерти-імунологи-судові та  лаборанти.

Головною метою циклу спеціалізації є підготовка лікарів-лаборантів-генетиків та генетиків, які зможуть самостійно виконувати молекулярно-генетичні, цитогенетичні та біохімічні дослідження для діагностики спадкових хвороб відповідно до вимог освітньо-кваліфікаційної характеристики лікаря-лаборанта-генетика/генетика за спеціальністю «Генетика лабораторна». Навчальна програма циклу спеціалізації з генетики лабораторної охоплює весь обсяг теоретичних знань, умінь і практичних навичок, які необхідні для підготовки кваліфікованого спеціаліста.

Під час навчання слухачі прослухають лекції з основ лабораторної та медичної генетики,  прийматимуть участь в семінарських та практичних заняттях та оволодіють знаннями і навиками, що необхідні для практичної роботи в галузі лабораторної генетики.  Враховуючи обставини воєнного стану, заняття проходитимуть у змішаному форматі: лекції в аудиторному та дистанційному форматі із використанням платформи Zoom. Семінарські та практичні заняття планується проводити оффлайн.

Все це, та багато іншого, було обговорено на вступній конференції, присвяченій початку навчання на циклі спеціалізації з генетики лабораторної. Під час вступної промови завідувач кафедри, член – кореспондент НАМН України професор Н. Горовенко звернула особливу увагу слухачів циклу на сучасні вимоги до професійних компетентностей лікарів-лаборантів-генетиків і генетиків, а також на виклики сьогодення, з якими фахівці мають справу кожного дня, особливо зараз, в умовах військового стану в країні. Слухачі познайомились з викладачами кафедри, представили себе викладачам та колегам, поділились з колегами своїм баченням та прагненнями щодо отримання необхідних теоретичних і практичних знань з генетики лабораторної. Слухачі обговорили нагальні питання, пов’язані з особливостям перебігу навчального процесу під час воєнного стану. Особлива увага була приділена правилам поведінки слухачів під час повітряної тривоги, обговорено маршрути переміщення в укриття, дії слухачів по закінченню повітряної тривоги, облаштування побуту в аудиторії під час перерви тощо.

Наприкінці вступної конференції відповідальна за навчально-методичну роботу кафедри доцент Л. Шейко та куратор циклу доцент О. Євсеєнкова  наголосили, що по завершенню навчання на циклі з генетики лабораторної слухачі, які успішно складуть комп’ютерний, теоретичний та практичний іспит, отримають документи встановленого зразка про присвоєння звання «лікар-спеціаліст» або «спеціаліст» за спеціальністю «Генетика лабораторна».

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 75% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також