Google search

 
 

19-21 жовтня 2023 р. відбувся IX Національний Конгрес з міжнародною участю «Радіологія в Україні – 2023». Подія відбулася у Києві в Mercure Congress Centre, де у 4 залах та з онлайн-трансляцією 120 спікерів ділились своїми знаннями та досвідом у сфері радіології.

Організатором конгресу виступила Асоціація радіологів України (АРУ) за підтримки фахівців кафедри радіології НУОЗ імені П. Л. Шупика. Пленарні та секційні засідання, майстер-класи, лекційні курси, сателітні симпозіуми охоплювали професійні інтереси радіологів (рентгенологів, лікарів ультразвукової діагностики), фахівців з ядерної медицини та радіологічної онкології, медичних фізиків, рентгенлаборантів, лікарів-інтернів. Частина доповідей звучали в оригіналі англійською мовою.

Вперше була представлена нова секція - «Військова радіологія (лекційний курс)», на якій професор Т. Бабкіна та доцент Ю. Сторожчук ознайомили присутніх зі своєю роботою «Особливості діагностики щелепно-лицевої ділянки при бойовій травмі».

З докладами на секціях «Урогенітальна радіологія» (куратори професор Т. Козаренко, д.мед.н. О. Мицик), «Педіатрична радіологія», «Контрастні речовини в радіологічній практиці» виступили аспіранти кафедри О. Закоморний і О. Димінський.

На секції «Радіологія грудної залози» кафедрою представлені доповіді «Мультимодальна діагностика мікрокальцинатів із супутніми знахідками» (професор Т. Козаренко та аспірант А. Ковтун), «Цінність та особливості застосування мамографії з внутрішньовенним контрастуванням в алгоритмі мультимодальної діагностики грудних залоз» (професор Т. Козаренко та співавтори).

Секція «Радіологія голови та шиї» проходила під кураторством професора Т. Бабкіної та включала доповіді «Злоякісні новоутворення голови та шиї: сучасні підходи до променевої терапії» (професор Т. Бабкіна, К. Телуха) та «Радіологічний алгоритм обстеження пацієнтів із вродженими та набутими аномаліями скронево-нижньощелепного суглоба» (доцент Ю. Сторожчук).

В секцію «Нейрорадіологія» включено доповіді «Зміни головного мозку при Covid-19: стандартний протокол МР- дослідження» (професор Т. Бабкіна, Д. Дрига) та «Використання функціональної МРТ для оптимального передопераційного планування в нейрохірургії» (аспіранта кафедри О. Закоморного у співавторстві).

Досвідчені викладачі кафедри радіології доцент Ю. Сторожчук та к.мед.н. В. Кундіна провели секцію «Радіологія для інтернів і резидентів», де було висвітлено актуальні проблеми, з якими стикаються в повсякденній роботі лікарі-радіологи. На секції проведено наступні виступи: «Мієломна хвороба, клінічний розбір» (доцент В. Кундіна), «Радіологічний алгоритм обстеження пацієнтів зі складними варіантами аномалій зубощелепної системи» (доцент Ю. Сторожчук) та «Запровадження ультрасонографічних технік мікроваскуляризаціі (SMI) та еластографіі зсувноі хвилі (SWE) в комплексну оцінку каротидних стенозів» (доцент М. Глобою, аспірант Б. Деркач).

Цікаві дискусії та обговорення супроводжували доповіді не лише в залах засідань Конгресу, а також при особистому спілкуванні в кулуарах та біля стендів з обладнанням. Надсучасний насичений контент Конгресу, обмін технологічними, науковими та практичними досягненнями стане вагомим внеском в подальшу наукову та практичну діяльність фахівців в сфері радіології.

З матеріалами IX Національного Конгресу з міжнародною участю «Радіологія в Україні – 2023» можна ознайомитись на сайті Асоціації Радіологів України. 

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 74.67% - 3 Голосів
Корисність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 75% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також