Google search

Положення про відділ наукових електронних ресурсів та інформаційних технологій Наукової бібліотеки НУОЗ України імені П. Л. Шупика

ПОСЛУГИ ВІДДІЛУ

ВИЗНАЧЕННЯ ІНДЕКСІВ ТА АВТОРСЬКИХ ПРОФІЛІВ

Замовити визначення індексів та профілів авторів, удосконалення профілів телефоном, е-поштою:

тел. +38 (050) 421 46 46

E-mail: [email protected]

КОНСУЛЬТАЦІЇ ЩОДО КОРИСТУВАННЯ Е-РЕСУРСАМИ

Отримати індивідуальну консультацію щодо користування е-ресурсами відкритого доступу та наукометричними базами  можна у робочі години бібліотеки, або за замовленням електронною поштою відділу телефоном, е-поштою:

тел. +38 (050) 421 46 46

E-mail: [email protected]

КОНСУЛЬТАЦІЇ З ПОШУКУ НАУКОВИХ СТАТЕЙ, ВИДАНЬ

Отримати індивідуальну консультацію з пошуку наукових статей, журналів, визначення статусу видань можна у робочі години бібліотеки, або за замовленням електронною поштою відділу телефоном, е-поштою:

тел. +38 (050) 421 46 46

E-mail: [email protected]

НАВЧАЛЬНІ ЗАХОДИ ДЛЯ ДОСЛІДЖЕНЬ

Опанувати навички ефективного використання електронних інструментів для дослідницької діяльності, або ініціювати їхнє проведення для дослідників кафедри, факультету, інституту  – звертайтеся до відділу наукових електронних ресурсів та інформаційних технологій телефоном, е-поштою, або замовленням телефоном, е-поштою:

тел. +38 (050) 421 46 46

E-mail: [email protected]

ЗАМОВЛЕННЯ та ОРГАНІЗАЦІЯ ЗАХОДІВ

Замовити тренінг/семінар/консультацію для з користування ресурсами та сервісами, а також наукометрії та будь-яких інших тем або запропонувати власну.

Звертайтеся до відділу наукових електронних ресурсів та інформаційних технологій замовленням або телефоном, е-поштою:

тел. +38 (050) 421 46 46

E-mail: [email protected] 

Замовлення можна зробити за формою

Консультації з використання наукових електронних ресурсів: Ольга Гетало

завідувач відділу

Тел.:  +38 (050) 421 46 46

E-mail: [email protected]

НАУКОВІ Е-РЕСУРСИ

Власні е-ресурси НУОЗ України імені П. Л. Шупика

Умови доступу за посиланням: http://ir.nuozu.edu.ua:8080/jspui/

або внести у пошуковий рядок браузеру – «репозитарій НУОЗ України імені П. Л. Шупика» або «repository Shupyk NHU of Ukraine»

Необхідна реєстрація - http://ir.nuozu.edu.ua:8080/jspui/password-login 

Без реєстрації доступна статистика, загальний пошук, але отримати повний текст, внести свої матеріали можливо за умови реєстрації

 

Передплачувані наукові е-ресурси, до яких має підключення НУОЗ України імені П. Л. Шупика

Access Medicine - це інформація про сучасні практики з діагностики, клінічні випадки, базу лікарських засобів, найкращі приклади комунікації лікаря з пацієнтом. Бібліотека Access Medicine містить навчальні матеріали та мультимедійні презентації, а також спеціалізовану добірку медичних ресурсів з анатомії, біохімії, мікробіології, неврології, патології, фармакології, фізіології та інших фундаментальних наук. У тематичних розділах Access Emergency Medicine та Access Surgery можна знайти інформацію відповідно спеціалізації.

Умови доступу: відправити запит електронну пошту нашого Університету [email protected] і отримати у відповідь інституційний логін і пароль для використання ресурсу.

 

Scopus - це найбільша міжнародна реферативна та наукометрична база рецензованої літератури: наукових журналів, книг та матеріалів конференцій, яка відстежує дані про цитування та розраховує різноманітні дослідницькі метрики. 
Доступ до бази даних Scopus - це можливість слідкувати за міжнародними науковими дослідженнями, отримувати актуальну та якісну наукову інформацію із своєї тематики, дані про цитування та ін. 
Доступ до SCOPUS НУОЗ України імені П. Л. Шупика надано згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 19.09.2017 р. № 1286 "Щодо надання доступу вищих навчальних закладів і наукових установ, що знаходяться в сфері управління МОН України до наукометричних баз даних".

Умови доступу: локальна мережа Університету за посиланням https://www.scopus.com (бажано зареєструватись)

 

Web of Science - наукометрична база даних від компанії Clarivate Analytics, що пропонує доступ до бібліографії наукових статей з престижних періодичних видань, книг та матеріалів наукових конференцій із зазначенням реальної цитованості цих матеріалів.
Міжнародна мультидисциплінарна наукометрична платформа Web of Science – це "ресурси – різні, література – якісна, індексація – повна, оцінка – точна", стверджують експерти Clarivate Analytics.

Віддалений доступ до Web of Science надається автоматично, за умови реєстрації у Web of Science на території НУОЗ України імені П. Л. Шупика.
MASTER JOURNAL LIST, як продукт Clarivate Analytics містить всі назви журналів, охоплені в Web of Science.

Опанувати самостійно https://www.facebook.com/WoS.Ukraianin та https://clarivate.libguides.com/europe/ukraine 

 

Повнотекстова платформа Springer Nature видає понад 3000 найповажніших та найвпливовіших журналів з різних галузей науки, техніки та медицини. Журнали розміщуються на платформі SpringerLink. 
Умови доступу: локальна мережа Університету за посиланням https://link.springer.com

Для віддаленого доступу до ресурсу зареєструйте обліковий запис Springer Link у локальній мережі НУОЗ України імені П. Л. Шупика..

Он-лайн платформа, що забезпечує доступ до повнотекстових електронних ресурсів, які доступні в межах проєкту. Надається доступ до електронних колекції книг і журналів міжнародних видавництв Elsevier https://www.elsevier.com/, Springer Nature https://www.springernature.com/gp, John Wiley & Sons https://www.wiley.com/en-us, Taylor & Francis
https://taylorandfrancis.com/, Emerald https://www.emerald.com/insight/ , Sage Publications https://us.sagepub.com/en-us/nam/home, Oxford University Press, https://academic.oup.com/journals Cambridge University Press https://www.cambridge.org/core, IOP Publishing
https://ioppublishing.org/

Умови доступу: за інструкцією з користування

ScienceDirect – одна з найбільших у світі онлайн-колекцій наукових матеріалів видавництва Elsevier. Колекція містить майже 10 мільйонів статей  з  більш  ніж  2500  журналів  і  понад  6000  електронних  книг, довідників, наукових збірників. Анотації більшості статей знаходяться у вільному  доступі.  Доступ  до  повного  тексту  статті  вимагає передплати. На основі ScienceDirect у 2002 році було створено базу даних Scopus. Матеріали  ScienceDirect  структуровані  за  чотирма  основними розділами:  «Physical  Sciences  and  Engineering»,  «Life  Sciences»,  «Health Sciences», «Social Sciences and Humanities»

Умови доступу: локальна мережа Університету за посиланням https://www.sciencedirect.com (бажано зареєструватись)

Інструкція у PDF

 

Наукові та навчальні е-ресурси, до яких надано доступ під час війни

Наукові е-ресурси вільного доступу в мережі Інтернет 

Е-ресурси відкритого доступу (е-каталоги, е-бази наукової літератури, е-бібліотеки)

Ресурси відкритого доступу (Open Access) - це наукові бази даних, користування якими не потребує ліцензійних угод та передплати. Ресурси із цих баз доступні відкрито, дозволяється їх вільне використання, поширення та відтворення з науковою чи навчальною метою на будь-якому носії, за умови, що оригінальний твір правильно цитується. 

Портал наукової періодики Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського НАН України представляє журнали відкритого доступу та збірники наукових праць, виданих в Україні, в основному, за 3 останні роки, але є і з глибоким архівом (від першого числа). 
Доступ: вільно в мережі інтернет. http://www.nbuv.gov.ua/portal/

неприбутковий електронно-видавничий портал, що забезпечує вільний доступ до якісних актуальних дослідницьких журналів, які видаються в країнах, що розвиваються. Крім рецензованих журналів, виданих у Бразилії, Кубі, Індії, Індонезії, Кенії, Південній Африці, Уганді, Зімбабве та інших країнах, Bioline International надає унікальну послугу, генеруючи біонаукову інформацію цих країн для міжнародної спільноти дослідників. Журнали та статті індексуються в EBSCO Open Access Journals, DOAJ,  HINARI, Open J-Gate, PubMed.
Доступ: вільно в мережі інтернет. http://www.bioline.org.br/

Каталог наукових журналів відкритого доступу. Сервіс надає доступ до повнотекстових рецензованих наукових та академічних журналів з усіх галузей знань та різними мовами. 
Доступ: вільно в мережі інтернет. https://doaj.org/

Реферативна база даних відкритого доступу, що містить понад 172 тис. записів на американські дисертації, захищених в університетх США від 1902 до сьогодні. Описи містять посилання на повні тексти дисертацій, якщо вони розміщені в інституційних репозитаріях своїх установ. Пошук можна здійснювати за автором, назвою, тематикою, університетом та по тексту рефератів. 
Доступ: вільно в мережі інтернет. 

Каталог журналів відкритого доступу з медицини. Близько 2 000 назв журналів можуть бути відібрані за предметною категорією (від СНІДу до ветеринарної медицини), за імпакт-фактором, за мовою (англійською, французькою, іспанською, португальською, німецькою, турецькою та ін), за алфавітом, за періодом ембарго (доступ до повного тексту).
Доступ: вільно в мережі інтернет. http://www.freemedicaljournals.com/

Проект з оцифрування книг від Google. Через цей сервіс доступний повнотекстовий пошук в книгах, оцифрованих Google та партнерами проекту Google books - провідними бібліотеками світу. Бібліотека Google  містить понад 15 млн. книг, доступних у повних текстах або представлених для перегляду лише декількома сторінками для ознайомлення (у такому випадку надається інформація про те, де книгу можна придбати чи в якій найближчій до Вас бібліотеці взяти). 
Доступ: вільно в мережі інтернет. http://books.google.com/

Підрозділ бібліотеки Стенфордського університету. 1 334 журналів, 6 375 353 анотацій рецензованих статей, з них 1 990 414 у вільному інтернет- доступі в повних текстах. Тематика: біологічні та гуманітарні науки, медичні та фізичні науки, соціальні науки та технології.
Доступ: вільно в мережі інтернет. http://highwire.stanford.edu/lists/allsites.dtl

Компанія видає більше 200 журналів відкритого доступу, що охоплюють широке коло академічних дисциплін (хімія, комп'ютерні науки, екологічні науки, інженерія, математика, медицина, фармакологія, фізика, сільське господарство, біологія, стоматологія, енергетика, науки про Землю, матеріалознавство, догляд, Neuroscience, суспільні науки, ветеринарія). Всі статті, опубліковані в журналах Hindawi загальнодоступні і розповсюджуватися згідно з Creative Commons License, яка дозволяє вільне використання, поширення та відтворення на будь-якому носії, за умови, що оригінальний твір правильно цитується. Журнали Hindawi індексуються та реферуються  в кількох провідних базах даних, в тому числі зокрема Science Citation Index (SCI) та Science Citation Index Expanded (SCIE), PubMed та PubMed Central, INSPEC, Zentralblatt MATH Database, Mathematical Reviews, Chemical Abstracts, Scopus.
Доступ: вільно в мережі інтернет. http://www.hindawi.com/journals/

Провідна база високоякісних наукових статей у сферах фізики, хімії, прикладних наук, клінічної медицини. База містить один з найвідоміших наукових журналів в сфері природничих наук - Nature (заснований в 1869 році), - провідне щотижневе міжнародне наукове видання. Крім того, для аудиторії Nature Research випускаються журнали Nature Review та Scientific American. База Nature Research отримує понад 6 мільйонів переглядів щомісяця. База надає можливість пошуку за каталогом A-Z, за предметом, за назвою.
Доступ: вільний у мережі інтернет. https://www.nature.com/

Повнотекстовий доступ до журналів відкритого доступу видавництва PLoS: PLoS Biology, PLoS Medicine, PLoS Computional Biology, PLoS Genetics, PLoS Pathogens, PLoS ONE, PLoS Neglected Tropical.
Public Library of Science (PloS) - неприбуткова організація науковців, діяльність якої направлена на створення наукової та медичної літератури відкритого доступу.
Доступ: вільний у мережі інтернет. http://www.plos.org

Opens external link in new window PubMed Central - Відкритий цифровий архів журнальних статей з біомедичних і біологічних наук Національного інституту охорони здоров'я (США), розроблений Національним центром біотехнологічної інформації Національної медичної бібліотеки (США). Проект з’явивися у кінці 1980-х рр., був і продовжує залишатися безкоштовним сервісом (хоча окремі журнали з періодом ембарго тимчасово недоступні - від кількох місяців до півроку з моменту появи друкованого видання).  
Доступ: вільний у мережі інтернет. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez?db=pmc

Спільна платформа видавництв SAGE Publications та Hindawi Publishing Corporation, яка надає доступ до колекції журналів відкритого доступу (40 назв) цих видавництв.
Тематика: природничі науки (біологія, хімія, ветеринарія), стоматологія та медицина. Усі статті, опубліковані в SAGE-Hindawi журналах, представлені у відкритому доступі та розповсюджуються під ліцензією Creative Commons, яка дозволяє необмежене використання, розповсюдження та репродукування на будь-яких носіях з обов’язковим правильним цитуванням оригінальної роботи.
Доступ: вільний у мережі інтернет.

Портал, що надає доступ до урядової інформації та результатів наукових досліджень федеральних інституцій та 14 федеральних агенцій США. Science.gov забезпечує пошук у 43 наукових базах даних і 200 мільйонах сторінок за допомогою тільки одного запиту. 
Доступ: вільний у мережі інтернет.

  • Wiley Open Access - база даних відкритого доступу, що об'єднує журнали з медицини, біології, нейрології, хімії, фізики, метеорології, тощо. Всі наукові статті, опубліковані в журналах бази даних Wiley Open Access - вільно доступні для читання та завантаження. Wiley Open Access публікує ряд онлайн-журналів з біологічних, хімічних та медичних наук.
    Доступ: вільно в мережі інтернет.

Open Ukrainian Citation Index (OUCI) — це пошукова система і база даних наукових цитувань, які надходять від усіх видань, що використовують сервіс Cited-by від Crossref та підтримують Initiative for Open Citations.
OUCI запрацювала з 14 листопада 2019 року з метою спростити пошук наукових публікацій, привернути увагу редакцій до проблеми повноти та якості метаданих українських наукових видань, покращити представлення українських наукових видань у спеціалізованих пошукових системах (наприклад, Dimensions, Lens.org, 1findr, Scilit), що може розширити їхню читацьку аудиторію, дозволить бібліометристам вільно вивчати зв’язки між авторами та документами з різних наукових дисциплін.
Доступ:  вільний у мережі інтернет.

 

Е-ресурси доступ за запросом у бібліографів

  • власна електронна база періодичних видань, які передплачує наукова бібліотека НУОЗ України імені П. Л. Шупика (у розробці)