Виклики сьогодення потребують включення в навчальну роботу не тільки нових форм навчання, але й обов’язкового змістовного фокусування на темах, які пов’язані з поліпшенням якості надання спеціалізованої допомоги населенню у час війни.

Саме це спонукало включення в план роботи кафедри психіатрії, психотерапії та медичної психології проведення регулярних фахових семінарів на військову тематику. 10.05.2022 було проведено вже п’ятий семінар з цього циклу на тему «Проблема переживання втрати під час війни. Семінар проводила завідувачка кафедри, проф. Г. Пилягіна, а також в ньому взяла участь асистент кафедри фізично та реабілітаційної медицини і спортивної медицини, к.м.н. Ж. Пархоменко.

Нашим завданням є залучання до цієї роботи якомога більшої кількості фахівців зі сфери охорони психічного здоров’я, які безпосередньо надають допомогу різним прошаркам населення, в тому числі тим, хто знаходиться у зоні бойових дій чи під окупацією або в вимушеній евакуації. Так, в семінарі взяли участь 80 фахівців. Серед учасників семінару, окрім інтернів та слухачів циклу спеціалізації з фаху «Психіатрія», які зараз проходять навчання на кафедрі, були присутні лікарі-психіатри, психотерапевти, психологи, що вже брали участь у циклах та різних заходах, які проводяться кафедрою. Розширюється контингент наших слухачів за рахунок залучання психологів з немедичною освітою

Ми обов’язково будемо і надалі продовжувати цю роботу, яка, безумовно, сприяє поліпшенню якості надання спеціалізованої психіатричної, психотерапевтичної та медико- психологічної допомоги населенню в умовах війни.