Google search

 
 

Кафедрою медицини праці, психофізіології та медичної екології НУОЗ України імені П. Л. Шупика продовжилось удосконалення професійних компетенцій лікарів з військово-медичних питань. 

\

Раніш (у березні 2022 р.) було проведено фаховий семінар «Нагальні питання безпеки життєдіяльності і організації медико-санітарної допомоги населенню в умовах воєнних дій». З огляду на запити лікарів щодо потреби удосконалення їх практичних навичок з військово-медичних питань кафедрою було заплановано проведення серії дистанційних тренінгів з оволодіння практичними  навичками впродовж квітня – червня 2022 р.

Перший тренінг «Медико-санітарна допомога населенню в умовах біологічної небезпеки під час війни» (27.04.2022) був присвячений питанням біологічної небезпеки. Учасники тренінгу, під разом з доцентом Олександрою Демецькою, відпрацювали практичні навички з: біологічної безпеки під час воєнного стану; медико-санітарних заходів ліквідації наслідків надзвичайної ситуації із впливом особливо небезпечних біологічних чинників; організації первинних протиепідемічних заходів і надання екстреної медичної допомоги при виявленні хворого або підозрюваного щодо захворювання на сибірку, чуму, натуральну віспу тощо. Під час розв’язання ситуаційних завдань учасниками заходу були детально опрацьовані інструкції та алгоритми дій, визначені у керівництві ОБСЄ «Реагування на біологічні загрози» (2021). У тренінгу взяли участь 45 осіб.

Під час другого тренінгу «Медико-психологічна допомога і реабілітація осіб, що зазнали впливу гострого стресу під час війни» (28.04.2022) відпрацьовувались питання медико-психологічної допомоги особам, що зазнали впливу гострого воєнного стресу. Під керівництвом старшого викладача Дмитра Зайцева лікарі відпрацювали практичні навички з: надання першої симптоматичної психологічної допомоги при бойовому стресі; техніки копінг-поведінки, засновані на стратегіях вирішення проблем, пошуку соціальної підтримки, уникнення; забезпечення особистісних ресурсів особи-надавача психологічної допомоги тощо. Завдяки розв’язанню ситуаційних завдань, обговоренню прикладів із практики учасниками тренінгу були детально опрацьовані інструкції та алгоритми дій, визначені у керівництвах ВООЗ «Важливі навички в періоди стресу» (2021), «Перша психологічна допомога» (2011) і ОБСЄ «Основи реабілітаційної психології: Подолання наслідків кризи» (2018). У тренінгу взяли участь 46 осіб.

В цілому, у двох тренінгах взяли участь 91 особа з 18 областей України. Пройшли підсумкове тестуванні і успішно завершили навчання 72 лікаря (79,0 %).

Результати анонімного опитування учасників тренінгів щодо оцінки якості реалізованої освіти показали, що всі слухачі оцінили їх на високому організаційному і навчально-методичному рівні. Підсумкова оцінка задоволення навчальним контекстом тренінгів становить (за 5-бальною оцінкою) – 4,98 та 4,95 ум. од.

Учасники тренінгів висловили свої позитивні враження, деякі із них: «Дуже дякую. Мені цікаво навчатись на кафедрі. Завжди змістовна, актуальна інформація». «У цей непростий час дуже важливо залишатися на плаву, при цьому не на місці, а бажано рухатися далі! Хочеться сказати вам Дякуємо, що робите це з дня у день і не сидіть склавши руки!». «Захід актуальний, дуже добре організований. Велика подяка організаторам. Чекаю на нові цікаві заходи під мирним небом України». «Даний тренінг надзвичайно корисний, актуальний і цікавий!». «Відео-лекції дають можливість переглянути матеріал кілька разів, дає важливість онлайн-спілкуванню із викладачами. Це можливість обирати власний темп навчання. Дуже задоволена, дякую». «Дякую! Як завжди багато корисної та дуже важливої в даний час інформації». «Дуже сподобався тренінг! Щиро дякую за корисну та пізнавальну інформацію!». «Щиро дякую за можливість навчання онлайн, щиро дякую за дуже актуальну інформацію в умовах сьогодення. Дякую кафедрі і викладачам!» та ін.

Враховуючи побажання лікарів кафедра продовжить серію тренінгів з оволодіння практичними навичками у травні і червні: «Профілактика соціально-значущих  інфекцій (COVID-19, TB, HIV/AIDS) під час війни» (26.05.2022), «Медико-санітарна допомога населенню в умовах хімічної та радіаційної небезпеки під час війни» (27.06.2022). Реєстрація на наступні тренінги, що проводить кафедра медицини праці, психофізіології та медичної екології, за цим посиланням.