Google search

 
 

22.06.2021 року відбулось засідання кафедри медицини праці, психофізіології та медичної екології НУОЗ України імені П. Л. Шупика, основним питанням якого було підбиття підсумків реалізації освітньої складової у діяльності кафедри за  І півріччя 2021 року.

Упродовж І півріччя кафедрою повністю виконано навчально-виробничий план. Так, проведено навчання 370 слухачів, із яких за спецфондом – 34,0 %. Для галузі охорони здоров’я підготовлено на циклах спеціалізації та стажування – 27 лікарів (в т.ч.: профпатологів – 20, з гігієни праці – 4, психофізіологів – 3). На циклах тематичного удосконалення (ТУ) здійснювався  безперервний професійний розвиток лікарів-спеціалістів комісій з медичних оглядів працюючих (297 слухачів), лікарів-профпатологів (32) та інших лікарів з актуальних питань професійного захворювання на COVID-19 (14). 

Вченою радою НУОЗ України імені П. Л. Шупика у березні 2021 року було затверджено три нові навчальні плани і програми циклів ТУ, розроблені кафедрою:  «Організація та проведення медичних оглядів і експертиз працюючого населення» (0,5 міс.), «Сучасні медико-екологічні проблеми України та шляхи їх вирішення» (0,25 міс.), «Актуальні питання професійного захворювання на COVID-19» (0,25 міс.). 

На базі Google Classroom створено та оновлено навчально-методичний контент 5-и освітніх платформ для дистанційного навчання слухачів циклів спеціалізації та стажування «Професійна патологія», «Психофізіологія», циклів ТУ «Організація та проведення медичних оглядів і експертиз працюючого населення», «Організація і порядок надання спеціалізованої профпатологічної допомоги», «Актуальні питання професійного захворювання на COVID-19». 

Для забезпечення підготовки лікарів-спеціалістів коштами авторів видано навчально-методичний посвідник: Варивончик Д. В., Демецька О. В. Медицина праці: Завдання та тести: Навчальний посібник для післядипломної медичної освіти у 3-х частинах. Ч. 2: Професійна патологія. Дніпро: Середняк Т. К., 2021. 331 с.

 

Для забезпечення навчального та лікувально-діагностичного процесу у червні 2021 року кафедрою отримано погодження на надання медичної допомоги пацієнтам на 2-х клінічних базах кафедри: в клініці професійних захворювань ДУ «Інститут медицини праці імені Ю. І. Кундієва НАМН України» (м. Київ) та у відділенні професійної патології Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені І. І. Мечнікова (м. Дніпро). 

У навчальний процес системно впроваджуються наукові здобутки кафедри, в рамках реалізації НДР «Профілактика, профпатологічна експертиза та медико-соціальна реабілітація працівників з віддаленими ускладненнями COVID-19 («long-COVID синдромом»)» (термін виконання – 2021 – 2025 р.р.; науковий керівник – проф. Д. Варивончик), а також сумісного виконання НДР НМУ імені О. О. Богомольця: «Наукове обґрунтування оптимальної системи управління ризиками для забезпечення безпечного лікарняного середовища» (термін виконання – 2020 – 2021 р.р.; науковий керівник – акад. О. Яворовський). 

Для модернізації управління освітньою діяльністю кафедрою широко впроваджені електронні системи інформування та моніторингу, на основі хмарних технологій: «Віртуальна кафедра», «Електронний моніторинг» та інші. 

Продовжувалось набуття науково-педагогічним працівниками кафедри сучасних компетентностей з: педагогічної майстерності (доц. К. Копач – міжнародне стажування в Люблинському медичному університеті (Польща), навчання на циклі ТУ з теорії та методики професійної освіти, що проводила кафедра педагогіки, психології, медичного та фармацевтичного права НУОЗ України імені П. Л. Шупика); інформатики (асист. О. Еджибія – навчання на циклі ТУ з використання Інтернету в охороні здоров’я на базі кафедри медичної інформатики НУОЗ України імені П. Л. Шупика); англійської мови (доц. К.  Копач, доц. О. Демецька, на базі кафедри іноземних мов НУОЗ України імені П. Л. Шупика). 

В освітню діяльність постійно впроваджуються кращі практики та досвід споріднених кафедр ЗВО України. 

Результатом реалізації освітньої діяльності кафедрою стала висока оцінка якості освіти всіма зацікавленими сторонами (стейколдерами), засвідчена результатами анонімного опитування.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 75% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також