22 грудня 2023 року в ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова» НАМН України відбулася XVII щорічна науково-практична конференція (збори) військових хірургів та анестезіологів України: «Актуальні питання хірургії воєнного стану».

Конференція була насичена надзвичайно актуальними та практично-орієнтованими доповідями, що висвітлювали всі аспекти військової медицини. Особливо цікавими виявились презентації клінічних випадків бойових травм та сучасних, а головне – ефективних, методів їх лікування, детальні розбори клініко-організаційних аспектів надання хірургічної допомоги,  сучасні погляди на менеджмент бойової травми, презентація на тему адаптивної трансформації анестезіологічної служби в умовах повномасштабної війни, а також усіх актуальних проблемних питань та викликів, що стоять перед медичними службами сьогодні.

У даній конференції взяли участь співробітники кафедри хірургії та судинної хірургії НУОЗ України імені П.Л. Шупика: завідувач кафедри професор С. Саволюк, асистент кафедри Д. Завертиленко, аспіранти кафедри А. Дембіцький та Є. Кругляк.

Надзвичайний досвід лікарів та його глибинний аналіз, що були представлені авторами презентацій, розбір сучасних викликів та методів їх вирішення, практична орієнтованість конференції та високий рівень організації беззаперечно були найголовнішими відзнаками цієї події.