27-28 листопада 2023 року на кафедрі хірургії та судинної хірургії Національного університету охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика (завідувач кафедри – професор С. Саволюк) відбувався захист двадцяти семи індивідуальних наукових проєктів лікарів-інтернів за спеціальністю "Хірургія" першого року навчання (2023 року випуску), що готувалися лікарями-інтернами в рамках необхідного пакету документів до проміжної атестації впродовж очного терміну навчання на кафедрі.

Вибір наукової та практично-орієнтованої тематики здійснювався індивідуально лікарями-інтернами з акцентами на нагальні питання ургентної та планової хірургії разом з науково-педагогічними працівниками кафедри з урахуванням структури пацієнтів хірургічних клінік баз кафедри.

Під час заслуховування та захисту конкурсних робіт відбувалася жвава наукова дискусія та обговорення, що виявила ґрунтовну теоретичну підготовку лікарів-інтернів та мотивацію до спільних наукових досліджень.

Окремі дослідження, зокрема роботу про комплексне лікування фантомного больового синдрому (К. Трушик, В. Гром) та роботу про методи впливу на біологічні бактеріальні плівки (К. Бакай, О. Горенко), після кафедрального обговорення, рекомендовано продовжити. Лікарям-інтернам рекомендовано працювати над набором клінічного матеріалу з метою підготовки виступів на конференції молодих вчених нашого університету.