Факультатив «Фармацевтична допомога пацієнтам із артеріальною гіпертензією» для фармацевтів відбувся 25 листопада, захід був організований кафедрою фармації за підтримки кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика.

Зустріч була особливо цікавою для фармацевтів усіх спеціальностей та присвячувалася актуальним питанням надання фармацевтичної допомоги з реалізації лікарських засобів, що відпускаються за реімбурсацією.

Захід розпочався з привітання завідувача кафедри кардіології професора Марини Долженко та відповідальної за навчально-методичну роботу кафедри фармації старшого викладача Наталії Білоусової. Метою проведення факультативу є поглиблення знань фармацевтів з огляду на сучасні наукові досягнення. Окрему увагу привернули питання надання фармацевтичної допомоги українському населенню, яке перебуває в стресовому стані, а також тим, хто має діагностовану артеріальну гіпертензію. Доповідачі розглянули питання профілактики виникнення артеріальної гіпертензії, питання фармакології, фармаконагляду та поліпрагмазії лікарських засобів. З питань змін у чинному законодавстві були розглянуті професійні рекомендації щодо надання фармацевтичної допомоги у сфері реалізації лікарських засобів за реімбурсацією згідно із протоколами фармацевтів, рекомендованих МОЗ України.

Професор Марина Долженко провела майстер-клас: «Взаємодія лікарських засобів: синергія чи поліпрагмазія?». Як попередити великі несприятливі кардіоваскулярні події, що залежить від фармацевта, а що від лікаря та від пацієнта, як правильно навчити пацієнтів зменшити свої серцево-судинні ризики, як можна допомогти, крім медикаментозної терапії – на всі ці питання спікер дала детальні відповіді.

Захід можна переглянути за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=dxvogr-QWhs&t=1728s.

Більш детально про наступні події можна дізнатися на веб-порталі WebCardio.org або у додатку MedUA.

Актуальність матеріалу: 91.67% - 6 Голосів
Корисність матеріалу: 91.67% - 6 Голосів