1 березня 2023 року на кафедрі хірургії та судинної хірургії Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика (завідувач кафедри – професор С. Саволюк) розпочався освітній процес лікарів-інтернів 2 року навчання за спеціальністю «Хірургія».

Завідувач кафедри хірургії та судинної хірургії професор С. Саволюк та доцент В. Лисенко на вступній лекції розповіли про план 2-го року навчання в інтернатурі та завдання, які стоять перед молодими фахівцями у цих складних умовах повномасштабної військової агресії. Лікарям-інтернам були пред’явлені вимоги щодо рівня теоретичної та практичної підготовки з акцентами на використання сучасних малоінвазивних хірургічних (лапароскопічних, ендоскопічних, пункційних) методик, а також технологій швидкого відновлення після хірургічних утручань, відповідно до принципів доказової медицини в умовах ургентної та планової хірургії.

Молоді фахівці дізналися про особливості та умови надання хірургічної допомоги військовим та цивільному населенню,  досвід працівників кафедри щодо надання медичної допомоги під час активних бойових дій.

Лікарям-інтернам представлений розклад лекційних, семінарських та практичних занять, які будуть проводитися як дистанційно (онлайн), так і аудиторно (у підгрупах по 5 осіб) на клінічних базах кафедри, акцентовано увагу на важливості підготовки до ліцензійного іспиту КРОК-3.

Було погоджено графіки відпрацювання базових мануальних навичок лапароскопії у симуляційному класі кафедри, який оснащений лапароскопічними тренажерами, електрохірургічними інструменти та платформами, зшивальними апаратами.

Викладачі кафедри хірургії та судинної хірургії створюють всі умови, щоб майбутні лікарі мали ґрунтовні, сучасні теоретичні знання, сформовані практичні навички та впевнено могли реалізовувати надбанні професійні компетентності.