11 жовтня 2021 року за сприяння Національного університету охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика, Всеукраїнської асоціації безперервної професійної освіти лікарів та фармацевтів, профільних асоціацій хірургів та анестезіологів України відбулася чергова в цьому році науково-практична фахова школа-семінар «Сучасні консенсуси в клінічній практиці хірурга та анестезіолога».

Модерація цього заходу експерт-класу була доручена завідувачу кафедри хірургії та судинної хірургії НУОЗ України імені П.Л. Шупика, професору Сергію Саволюку.

Тематика заходу охоплювала огляди сучасних консенсусних документів щодо стратегій періопераційного знеболення та ступеню його адекватності в контексті хірургії швидкого відновлення, лікування та профілактики гострого та хронічного больових синдромів, сучасні рекомендації щодо лікування облітеруючого атеросклерозу артерій нижніх кінцівок, синдрому діабетичної стопи та хронічних ран, аспекти антибіотикорезистентності та шляхи її профілактики та інтенсивної терапії невідкладних станів в хірургії та анестезіології, в тому числі зумовленої COVID-19.

Фаховими запрошеними експертами були співробітники Національного інститу раку, Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова, Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, Дніпровського державного медичного університету, Львівського та Івано-Франківського національних медичних університетів.

НУОЗ України імені П.Л. Шупика на цьому заході представляли завідувач кафедри хірургії та судинної хірургії, професор Сергій Саволюк та доцент кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Олексій Доморацький.

Фахова дискусія, велика кількість запитань, експертні думки профільних фахівців зробили захід цікавим та насиченим корисною, актуальною інформацією.