Google search

Безпліддя – це проблема, яка впливає на життя мільйонів пар у всьому світі і має глибокі фізичні, психологічні та соціокультурні наслідки. Здатність створити власну родину і виховувати дітей є важливим етапом в житті багатьох людей, і коли це стає неможливим – родини стоять на початку великого шляху, аби зрозуміти «Чому?» та знайти вирішення проблеми.

За даними ВООЗ, кожна шоста людина у світі страждає від безпліддя. Ця невтішна ситуація на сьогоднілише погіршується в Україні. Це пов’язано з багатьма факторами, але найбільший вплив мають військові дії на нашій території. Значне погіршення якості чоловічого та жіночого матеріалу через стрес, загострення хронічних хвороб, відсутність доступу до медичних послуг на окупованих територіях, невчасне звернення до лікарів за допомогою, тривала розлука жінок з чоловіками, які захищають нашу країну, виїзд багатьох жінок та дітей за кордон – це лише деякі причиничому ж пари не отримують омріяну вагітність, на яку так довго чекали. 

За останні десятиліття медична наука зробила значний крок вперед у вивченні та лікуванні безпліддя. Допоміжні репродуктивні технології стали доступнішими, а діагностичні методи стали більш точними, зокрема і в Україні. 

Клініка репродуктивних технологій НУОЗ України імені П. Л. Шупика працює без упину і доводить щодня – безпліддя це не вирок!

Клініка репродуктивних технологій НУОЗ України імені П. Л. Шупика (Ліцензія МОЗ України на «Медичну практику», Серія АВ № 567476 від 28 жовтня 2010 року №32) створена згідно з наказом ректора НМАПО імені П. Л. Шупика академіка НАМН України професора Вороненка Ю. В. (наказ № 4788 від 12.12.2011 р.) з метою надання спеціалізованої медичної допомоги населенню, спрямованої на покращення репродуктивного здоров'я з використанням сучасних методик допоміжних репродуктивних технологій.

Важливо, що Клініка репродуктивних технологій НУОЗ України імені П. Л. Шупика є однією з 6 державних клінік в Україні, що згідно наказу МОЗ України від 29.11.2004 № 579, проводять перший курс лікування безпліддя трубно-перитонеального генезу методами допоміжних репродуктивних технологій за бюджетні кошти. 

Директор клініки репродуктивних технологій НУОЗ України імені П. Л. Шупика (КРТ НУОЗ України імені П. Л. Шупика) – Камінський Анатолій В`ячеславович, доктор медичних наук, професор.

Клініка знаходиться за адресою: 01004, м. Київ, проспект Володимира Івасюка, 16

Контакти

Завідувач відділення КРТ, к.м.н. Кротік Олена Ігорівна
Телефон: (067) 804 33 11

Старша медична сестра, Антоненко Наталія Вікторівна
Телефон: (095) 432 03 29

Структура КРТ НУОЗ України імені П. Л. Шупика

Адміністративно-господарський відділ (вул. Дорогожицька 9)
  • Директор клініки
  • Провідний бухгалтер
  • Провідний економіст
  • Старший інспектор з кадрів
  • Статистик медичний
  • Реєстратор медичний
Відділення планування сім'ї та допоміжних репродуктивних технологій з кабінетом ендокринної гінекології та денним стаціонаром (на 5 ліжок) (проспект Володимира Івасюка 16, вул. Арсенальна 5)
  • Завідувач відділення
  • Лікар-анестезіолог
  • Лікар акушер-гінеколог
  • Лікар сексопатолог
  • Лікар-генетик
  • Лікар з ультразвукової діагностики
  • Медичні сестри
  • Молодші медичні сестри          
Клінічна лабораторія (проспект Володимира Івасюка 16)
  • Завідувач лабораторії
  • Біолог
  • Сестра медична
  • Молодша медична сестра 

Положення про відокремлений підрозділ «Клініка репродуктивних технологій Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика»

Виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про Відокремлений підрозділ "Клініка репродуктивних технологій Національного університету охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика"

У КРТ працюють:

  • 6 кандидатів медичних наук
  • 3 лікаря вищої кваліфікаційної категорії
  • 8 лікарів І кваліфікаційної категорії
  • 2 лікарів ІІ кваліфікаційної категорії
  • 1 лікар б/категорії 

План роботи КРТ передбачає:

I. Організаційні заходи
II. Робота з кадрами
III. Лікувальна робота
IV. Навчально-методична робота
V. Господарська робота 

Весь колектив КРТ НУОЗ імені П. Л. Шупика – це один злагоджений механізм, це ціла команда професіоналів, яка працює для того, аби ощасливити всі пари, які до нас звертаються. Ми хочемо подарувати радість стати батьками для всіх, хто цього бажає! 

З кожним роком, кількість подружніх пар, які отримують кваліфіковану допомогу у КРТ НУОЗ імені П.Л. Шупика зростає. Для порівняння, у 2011 році було проведено 86 циклів ДРТ, а у 2022 році їх проведено вже 234. Станом на жовтень 2023 року, до нас звернулося вже 173 пари і ми на цьому не зупиняємося. 

Аналіз роботи Клініки репродуктивних технологій НУОЗ імені П. Л. Шупика за 2011-2022 роки

 

 

Проведено циклів

Вагітність наступила

Вагітність не наступила

2011

86

30 (37%)

56 (63%)

2012

67

25 (38%)

42 (62%)

2013

67

30 (45%)

37 (55%)

2014

134

77 (57,4%)

57 (42,6%)

2015

125

53 (42,4%)

72 (57,6%)

2016

107

39 (49,4%)

68 (50,6%)

2017

86

48 (55,8%)

38 (44,2%)

2018

90

43 (47,7%)

47 (52,3%)

2019

100

49 (49,0%)

51 (51,0%)

2020

101

50 (50,0%)

50 (50,0 %)

2021

136

59 (44,0%)

77 (56,0%)

2022

234

80 (52,0%)

73 (48,0%)

За 2022 рік відбулося 30 пологів, з них народилося 32 дитини. 

Співробітники Клініки репродуктивних технологій постійно удосконалюють свої навички та активно працюють в напрямку підвищення демографічної ситуації країни шляхом лікування безпліддя використовуючи новітні технології як в репродуктології, так і в ембріології людини. 

Щоденно, співробітниками КРТ проводиться науково-дослідна діяльність, спрямована на вирішення різнобічних аспектів проблем порушення репродуктивного здоров'я, розробка та адаптація клінічних настанов, медичних стандартів та клінічних протоколів діагностики, лікування та профілактики щодо найбільш поширеної патології репродуктивних органів. 

Затверджена тема науково-дослідної роботи НУОЗ України імені П. Л. Шупика: «Визначення ролі коморбідних станів в процесі формування безплідного шлюбу для оптимізації заходів по збереженню репродуктивного, соматичного здоров’я жінок та їх потомства».

• Патологія репродуктивної системи у жінок: безпліддя, застосування допоміжних репродуктивних технологій, розробка нових методів лікування запальних процесів органів репродуктивної системи та дисгормональних станів, що приводять до розвитку безпліддя
• Патологія вагітності, яка приводить до невиношування вагітності та неможливості жінок реалізувати свою репродуктивну функцію.
• Гормональні розлади та розлади оваріально-менструального циклу у жінок, лікування передпухлинних процесів та доброякісних пухлин репродуктивної системи. 

У роботі КРТ НУОЗ України імені П. Л. Шупика використовуються: 

• Допоміжні репродуктивні технології: контрольована стимуляція яєчників, ICSI, кріоконсервація ооцитів та ембріонів, предімплантаційна діагностика спадкових захворювань, редукція ембріонів при багатоплідній вагітності, проведення протоколів з використанням кріоконсервованих ембріонів; 
• Предімплантаційна діагностика вродженої патології при використанні допоміжних репродуктивних технологій: методика використовується при ризику передачі у спадок генетичних аномалій, при необхідності визначення статі майбутньої дитини для виключення розвитку захворювань, зчеплених зі статтю та інше до переносу ембріонів в порожнину матки. Найбільший розвиток отримала біопсія однієї або двох клітин ембріона на стадії розвитку 6-8 клітин; 
• Пренатальна діагностика: пренатальна діагностика спрямована на виявлення вроджених вад розвитку та хромосомних захворювань плода в термін вагітності до 22 тижнів. Включає в себе медико-генетичне консультування, неінвазивні та інвазивні методи обстеження, а також предімплантаційна діагностика при ЕКЗ.
Клініка репродуктивних технологій бере участь у забезпеченні організації та проведенні наукових форумів: з'їздів, конгресів, конференцій, симпозіумів, семінарів, майстер-класів, а також бере участь в міжнародних наукових форумах та організаціях видавничої діяльності. 

У нашій Клініці репродуктивних технологій НУОЗ імені П. Л. Шупика ми розуміємо, що бажання мати дитину - це одне з найважливіших і найособистіших рішень у вашому житті. Ми впевнені, що кожна пара має право на щасливе батьківство, і саме тому ми пропонуємо найвищий стандарт медичної допомоги у галузі репродукції. Ми з вами на кожному етапі вашого шляху до здійснення мрії!