28-30 жовтня у Берліні під егідою Конгресу Європейської спільноти гінекологічних онкологів (ESGO) відбувся 10-й семінар з пацієнтської адвокації EnGaGe. Зустріч розпочалася з вітальних слів президента ESGO професора Ніколь Конкін та президента конгресу професора Джаліда Сеголі.

Створення мережі  EnGaGe – це ще одна можливість підвищити обізнаність наших громадян щодо факторів ризику, стратегій профілактики та раннього виявлення найпоширенішого гінекологічного раку: шийки матки, яєчників, ендометрія, піхви та вульви.

Під час церемонії відкриття семінару, як представник України в EnGaGe  Teens, виступила Маргарита Лизогуб, яка розповіла про поточну ситуацію українських онкогінекологічних пацієнтів в Україні та в ЄС, їхні складнощі та перемоги у боротьбі з хворобою.

З відеозверненням до учасників семінару звернулася доктор медичних наук Наталія Ціп, медичний наставник EnGaGe Teens в Україні, доцент кафедри онкології НУОЗ України імені П. Л. Шупика. Наталія Павлівна окреслила найбільші зміни в структурі онкогінекологічної допомоги у воєнний час та подякувала зарубіжним колегам за підтримку та допомогу.

Особливу  зацікавленість в учасників семінару викликав виступ професора Фредеріка Аманта – головного ідеолога та керівника Міжнародної мережі з питань раку, безпліддя та вагітності (INCIP). Професор Амант розповів про сучасні можливості збереження фертильності в онкогінекологічних хворих. Велика зацікавленість аудиторії до можливостей збереження вагітності у жінок з гінекологічним раком ще раз свідчить про актуальність поширення цих знань  серед професійної спільноти.

Запланований кафедрою онкології на 15.11-29.11.2022 цикл тематичного удосконалення «Гінекологічний рак та вагітність»  стане для наших лікарів чудовою можливістю ознайомитися із сучасними підходами до діагностики та лікування цієї категорії хворих.