06 травня 2022 року на кафедрі дитячої анестезіології та інтенсивної терапії було проведено черговий одноденний фаховий семінар «Інтенсивна терапія нейротравми у дітей».

Захід відбувався в дистанційному форматі на платформі Gotomeeting. Семінар було присвячено актуальній темі педіатричної інтенсивної терапії, а саме, нейротравмі у дітей. Під час проведення семінару було наведені сучасні рекомендації щодо особливостей ведення пацієнтів педіатричного профілю з черепно-мозковою травмою.

А саме актуальні дані щодо нейромоніторингу, порогових значень найважливіших показників, які впливають на подальший прогноз та сучасна доказова база обґрунтування їх використання.

Розділ, присвячений інтенсивній терапії, викликав особливу зацікавленість у слухачів. А саме використання гіперосмолярної терапії, застосування аналгетиків, седативних та міорелаксантів, стратегій штучної вентиляції легень, температурного менеджменту, дренуванню ліквору та виконанню декомпресійної краніектомії. Жвава дискусія наприкінці семінару свідчила про актуальність теми за зацікавленість аудиторії щодо теми заходу особливо у світлі ситуації у країні.