Підготовка перспективних наукових кадрів завжди була пріоритетом в роботі кафедри хірургії та судинної хірургії НУОЗ України імені П.Л. Шупика, оскільки вся діяльність кафедри орієнтована, в першу чергу, на інновації в хірургії та їх рутинне впровадження в щоденну роботу хірургічних відділень клінічних баз кафедри.

Наразі, на кафедрі виконується 8 дисертаційних досліджень за наукового керівництва завідувача кафедри професора С. Саволюка та
професора В. Ходоса, тематика яких відображає сучасні аспекти та тенденції розвитку малоінвазивної хірургії – малоінвазивна ендовенозна флебологія (А. Дембіцький, Г. Мельничук, А. Глаголєва), ендоваскулярна хірургія облітеруючої патології магістральних артерій (К. Хацько), малоінвазивна малотравматична проктологія (Д. Почечуєв, Ю. Веселовський), лапароскопічна баріатрична та метаболічна хірургія (Д. Завертиленко) та лапароскопічна загальна абдомінальна хірургія (Є. Кругляк) з приорітетною інтеграцією протоколів швидкого відновлення.

Військова агресія докорінно змінила нашу державу, наше суспільство та наше життя і нашу роботу, в тому числі роботу кафедри хірургії та судинної хірургії та її формат, перевівши її в цілодобовий режим в клініці КМКЛ 8 під час активних бойових дій.

На сьогодні робота кафедри здійснюється в змішаному форматі, комбінуючи очний підхід на клінічній базі (ранковий прийом чергувань, щотижневі обходи, клінічні обговорення та конференції, ургентна та планова госпіталізація, консультативний прийом, робота в операційній) та дистанційний формат в сучасних комунікаційних засобах.

Однак, робота над виконанням запланованих дисертаційних досліджень не припинялася ні на хвилину завдяки постійному консультуванню наукових керівників та великій вмотивованості наших аспірантів щодо вчасного завершення своїх наукових робіт.