Ірпінська центральна міська лікарня тривалий час є клінічною базою кафедри хірургії та судинної хірургії НУОЗ України імені П.Л. Шупика.

Під час військової агресії, коли активні бойові дії відбувалися в межах Києва та Київської області, співробітники кафедри (доцент В. Лисенко, асистенти – к. мед. н. М. Крестянов та к. мед. н. В. Горбовець) надавали до 11 березня невідкладну хірургічну допомогу в цілодобовому режимі пораненим та постраждалим бійцям ЗСУ та цивільному населенню.

Однак, лікарня зазнала інфраструктурних пошкоджень і руйнувань, що призвело до неможливості повноцінного функціонування.

Після звільнення почався непростий процес відновлення.

Саме завдяки спільним зусиллям адміністрації Ірпінської ЦМЛ (директор – Заслужений лікар України А. Довгопол, завідувач багатопрофільним стаціонаром – Заслужений лікар України В. Левчук) та за безпосередньої участі колективу кафедри хірургії та судинної хірургії (завідувач кафедри – професор С. Саволюк, доцент В. Лисенко, асистент М. Крестянов) з 25 квітня вдалося запустити роботу хірургічного відділення спочатку вахтовим методом (чергування по 3 доби підряд), повністю відновивши роботу операційного блоку, хірургічного обладнання, лапороскопічної та ендоскопічної відеосистем.

Були виконані сучасні малоінвазивні операції (лапароскопічна рукавна резекція шлунку при метаболічному синдромі, лапаросокопічна ТАРР-герніопластики, лапароскопічні холецистектомії та апендектомії).

Запуск роботи хірургічної служби сприяв відновленню навчальної роботи колективу кафедри хірургії та судинної хірургії з лікарями-інтернами 2 та 3-го років навчання та слухачів планового циклу тематичного удосконалення, розподіливши їх на клінічні бази (КМКЛ № 8 та Ірпінська ЦМЛ).