Доцент кафедри філософії НУОЗ України імені  П.Л. Шупика Б. Остапенко взяв участь у черговому  засіданні факультативної школи-семінару «Проблеми фізики живого та біоетика» на тему: «Подвиг лікаря: історія життя та наукової діяльності видатного українського вченого, академіка Д. Заболотного. Історія  життя студента-медика І. Мамонтова та його останній лист до матері із міста Харбін у 1911 році». Науковий керівник школи - доцент кафедри медичної біології та інформатики, к.пед.н. А. Єгоренков.

Чергове засідання відбулося, як тематична екскурсія в Національному музеї медицини України. У ньому взяли участь аспіранти, викладачі та студенти НУОЗ України імені П.Л. Шупика та Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. Лекцію-екскурсію  провів постійний учасник засідань школи-семінару,  керівник  науково-методичного відділу музею, к.м.н. В. Догузов.

Учасники заходу дізналися про життя та професійну діяльність видатних українських вчених-медиків, наукове та особисте життя яких було яскравим прикладом подвигу лікаря. Учасники заходу ознайомилися із фотоматеріалами, прослухали розповідь про життя видатного українського епідеміолога та бактеріолога Д. Заболотного, а також студента-медика І. Мамонтова, який під час участі у епідеміологічній експедиції (м. Харбін, 1911 р.) помер від чуми. Текст листа, надісланого І.  Мамонтовим своїй матері за декілька  годин до своєї смерті, є актуальним і сьогодні, оскільки в ньому міститься гуманістичний заклик до майбутніх поколінь лікарів служити людству. Школа-семінар спрямована на розвиток медико-етичного світогляду аспірантів та студентів медичних ЗВО.

Фотозвіт за посиланням:     https://www.youtube.com/watch?v=RQxcrBeZ1BM