Google search

 
 

Порушення зору у дітей є найбільш актуальною проблемою сучасної офтальмології. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 300 млн людей у світі страждають на порушення зору, з них вражені сліпотою 45 млн і мають знижений зір 246 млн. Діти складають 43% від загальної кількості людей з вадами зору.

В Україні понад 10 000 дітей мають інвалідність через захворювання органа зору та щороку внаслідок порушень зору визнають близько 12 000 осіб з інвалідністю. Щорічно чисельність дітей з поганим зором зростає на 250 000, а за останнє десятиліття показники дитячої інвалідності по зору зросли в 2,5 рази.

Це знижує в перспективі здатність дитини до навчання, не можливість отримання потенційно можливого рівня освіченості, спеціальності.

Кафедрою офтальмології Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика та кафедрою офтальмопедагогіки Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова розроблено проект, під керівництвом члена-кореспондента НАМН України, професора Сергія Рикова та професора Євгенії Синьової, а також за участі професора Ірини Шаргородської, професора Сергія Могілевського, доцента Юрія Барінова, з метою допомогти дітям з порушеннями зору.

В рамках цього проекту видано монографію «Інклюзивне навчання дітей з порушеннями зору» для викладання навчальних дисциплін науковими працівниками, педагогами закладів загальної середньої освіти з інклюзивним та спеціальним навчанням дітей з порушеннями зору, фахівцями інклюзивно-ресурсних центрів, що вирішує вагоме науково-прикладне завдання сучасної офтальмології.

Підготовлено низку актових лекцій щодо порушень зору у дітей, які можна переглянути за посиланнями:

Кожен з нас повинен пам’ятати – задля упередження розвитку вроджених вад зору вагітні повинні спостерігатись у лікарів-офтальмологів на 12 і 20 тижні, а дітей необхідно консультувати згідно протоколу в 3-4 місяці, 1 рік, 3 роки, 6 років, а потім рекомендований щорічний огляд лікаря-офтальмолога дитячого. Якщо ж у новонародженої дитини відмічаються проблеми із здоров’ям або дитина народилася раніше терміну, тоді огляд лікаря-офтальмолога дитячого проводять уже з перших днів життя.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 75% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також