Google search

 
 

Співробітники кафедри медичної та лабораторної генетики взяли участь у науково-практичному семінарі «Клінічна та молекулярна цитогенетика = цитогеноміка. Вічна класика і новітні технології», який відбувся 8 жовтня 2021 року.

Семінар було організовано за ініціативи тренінг-центру Медико-біологічного центру «Геном», директором якого є д.мед.н. Маргарита Ніколенко та за підтримки «Всеукраїнської асоціації спеціалістів з медичної та лабораторної генетики», президентом якої є чл.-кор. НАМН України завідувачка кафедри медичної та лабораторної генетики НУОЗ України імені П. Л. Шупика Наталія Горовенко.

У заході взяли участь цитогенетики, лікарі-генетики, репродуктологи, ембріологи, акушер-гінекологи, лікарі пренатальної діагностики з усіх областей України та з м. Києва. Спеціалісти мали можливість приєднатись до on-line трансляції семінару, задавати питання доповідачам та обговорювати прослухані доповіді.

В науково-практичному семінарі взяла участь доцент кафедри медичної та лабораторної генетики НУОЗ України імені П. Л. Шупика, к.б.н. Олена Євсеєнкова, яка виступила з доповіддю на тему «Шлях довжиною у 65 років: від цитогенетики до цитогеноміки», яка була присвячена визначній події, а саме 65-річчю з часу, як було визначено загальне числа хромосом - 46 у людини. Доповідач приділила особливу увагу етапам розвитку та впровадження в лабораторну практику методів діагностики хромосомної патології: цитогенетичних, молекулярно-цитогенетичних, молекулярних. Саме стрімкий розвиток молекулярних технологій та активне їх використання при дослідженні каріотипу призвели до вдосконалення діагностики. Відображенням цих процесів стало розширення розуміння цитогенетики, яку на сьогодні вже ассоціюють з цитогеномікою.

На науково-практичному семінарі обговорювались актуальні питання використання як класичних, молекулярно-цитогенетичних, так і молекулярних методів діагностики, які застосовують для виявлення хромосомної патології у клінічній генетиці, пренатальній діагностиці, репродуктології, акушерстві та гінекології. Закінчився захід інтерактивною вікториною, в якій взяли участь усі бажаючі слухачі, та конкурсом на кращий каріотип.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу