10 травня – ще один суботній день, сповнений практичних знань, цікавих питань і фахових дискусій!
Чергова зустріч лікарів відбулась у форматі факультативу, організованого за підтримки викладачів кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика.
Як і завжди, на події були присутні терапевти, кардіологи, сімейні лікарі, неврологи, гастроентерологи з різних куточків України.
Мета заходу — обговорення сучасних доказових підходів до ведення поширених клінічних станів із залученням експертів з різних галузей медицини. Подія спрямована на підвищення фахового рівня лікарів та впровадження мультидисциплінарного підходу в клінічну практику.
Захід відкрила Дар’я Корчагіна, к.мед.н., медичний центр “MedGarden”, із доповіддю «Артеріальна гіпертензія: гендерні перехрестя та статеві паралелі». Спікерка зосередилась на відмінностях у перебігу гіпертензії у чоловіків і жінок, акцентувала увагу на необхідності індивідуалізації підходів до лікування.
Професором Запорізького державного медико-фармацевтичного університету Олександр Кремзер провів майстер-клас: «Дослідження мікробіому кишечника: сучасні напрямки персоналізованої медицини», де були продемонстровані актуальні дані щодо ролі мікробіому в розвитку хвороб і перспективи терапевтичного втручання через зміну бактеріального складу.
Сергій Бурчинський, к.мед.н, керівник відділу інформаційного аналізу ДУ “Інститут геронтології імені Д.Ф. Чеботарьова НАМН України”, привернув увагу до часто недооцінених психоемоційних проблем у хворих. У своїй лекції «Тривога та когнітивні порушення при психосоматичній патології: що має робити практичний лікар» поділився порадами щодо ведення таких пацієнтів у щоденній практиці відповідно до міжнародних рекомендацій.
І на завершення професор, д.мед.н., завідувач кафедри кардіології НУОЗ України ім.П.Л.Шупика Марина Долженко присвятила свою доповідь: «Менеджмент метаболічних розладів і їх наслідків: точка зору артеріальна гіпертензія», цілісному підходу до лікування пацієнтів із метаболічним синдромом і артеріальною гіпертензією, та продемонструвала практичні алгоритми дій.
Усі учасники заходу мали змогу ставити запитання після кожного виступу — саме завдяки інтерактиву зустріч вийшла по-справжньому корисною.
Слідкуйте за наступними подіями на Webcardio.org.
!!! Слідкуйте за подіями та новинами в соціальних мережах нашого університету !!!