Google search

 
 

Чи відчували Ви біль хоча б колись у житті? На таке запитання кожен із нас відповість позитивно. Натомість є ситуації, коли біль є тривалим стражданням людини і може локалізуватися де завгодно – в голові, очах, вухах, у горлі, кінцівках, тілі (спині, попереку, животі, грудній клітині тощо).  Хоча біль, який супроводжує гостру патологію, зазвичай розглядають як сигнал організму, що має захисну функцію, хронічний біль є суттєвою проблемою, що виснажує та суттєво знижує якість життя людини. Недарма через величезну поширеність синдрому болю Всесвітня організація охорони здоров’я порівняла її з пандемією…

Отже, через актуальність, значну поширеність, проблеми діагностики та лікування болю на кафедрі сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги і був проведений авторський цикл професора О. Коваленко «Головний біль та інші больові синдроми в загальноклінічній практиці». Метою циклу було удосконалення теоретичних знань та практичної підготовки, формування, оновлення, поглиблення ключових професійних компетентностей, а також отримання нових актуальних знань з питань проблеми головного болю та інших больових синдромів, необхідних для професійної діяльності слухачів відповідно до вимог системи якості підготовки кадрів для сфери охорони здоров'я, ознайомлення з новітніми досягненнями в галузі тощо.

Цикл тематичного удосконалення включав повторення та доповнення знань щодо теоретичного матеріалу стосовно фізіології больового відчуття, зокрема головного болю та больових синдромів різної локалізації (анатомо-фізіологічне підгрунтя, класифікації больового відчуття, класифікації головного болю, етіопатогенез формування різних форм цефалгій та інших больових синдромів, методи діагностики та диференційної діагностики тощо), а також удосконалення практичних навичок щодо здійснення клінічної оцінки стану хворого, а також обґрунтування лікувально-профілактичної та реабілітаційної тактики.                  

Цільовою аудиторією слухачів першочергово були лікарі загальної практики – сімейні лікарі, оскільки саме до них зазвичай в першу чергу звернеться пацієнт з больовим синдромом, незважаючи на причину його виникнення. Тематика циклу включала також багато корисної інформації для фахівців вузьких спеціальностей. Лекції та семінари за програмою циклу окрім професора О. Коваленко презентували доценти Т. Титова, М. Лисенко. З огляду на актуальність та високий рівень викладання, кафедра сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги вже отримує заявки на проведення наступного циклу ТУ з проблем болю.

!!! Слідкуйте за подіями та новинами в соціальних мережах нашого університету !!!

Фейсбук       Інстаграм       Телеграм

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 81% - 4 Голосів
Корисність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Доступність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також