4 березня 2024 року на кафедрі хірургії та судинної хірургії Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика (завідувач кафедри - професор С. Саволюк) розпочався цикл тематичного удосконалення «Лапароскопічні технології в невідкладній хірургії», тривалістю 2 тижні.

Традиційно цикл розпочався з вітального слова завідувача кафедри хірургії та судинної хірургії, професора С. Саволюка, з розбору сучасних напрямків розвитку невідкладної хірургії, акцентування на беззаперечній перевазі малоінвазивності хірургічних доступів зокрема в абдомінальній хірургії, використанні протоколів прискореного одужання після хірургічних операцій (Enhanced recovery after surgery - ERAS) в плановій і ургентній хірургії.

Варто зазначити, що на всіх базах кафедри хірургії та судинної хірургії широко впроваджені та використовуються лапароскопічні технології, що дозволяє запропонувати курсантам окрім ґрунтовної теоретичної складової циклу, практичну залученість до лікувального процесу. Враховуючи потребу слухачів у повсякденному використанні саме лапароскопічних технологій, даний цикл тематичного удосконалення є надзвичайно важливим, актуальним та сучасним.

Саме практична орієнтованість навчання, участь слухачів у хірургічних втручаннях, відкритість до розбору деталей щодо лікування пацієнтів, виділяють цикли кафедри хірургії та судинної хірургії, зокрема й «Лапароскопічні технології в невідкладній хірургії».