Google search

 
 

Однією з найбільш актуальних проблем сучасного суспільства усіх країн світу є підвищення рівня захворюваності на ожиріння та метаболічний синдром, що також є ключовим фактором розвитку супутніх захворювань, таких як цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, деякі типи раку, різні види опорно-рухових розладів, порушення психічно-емоціонального аспекту здоров’я, що в комбінації значно знижують працездатність, якість та термін життя і підвищують витрати у сфері охорони здоров’я для лікування хворих на цю патологію.

З точки зору доказової медицини та згідно всіх сучасних протоколів лікування, баріатрична (метаболічна) хірургія є найефективнішим методом лікування ожиріння та супутніх метаболічних захворювань.

Даний хірургічний напрямок вже багато років є одним з пріоритетних на кафедрі хірургії та судинної хірургії Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика (завідувач кафедрою - професор С. Саволюк). Співробітники кафедри - практикуючі хірурги які є дійсними членами Міжнародної асоціації хірургії ожиріння і метаболічних порушень (IFSO - International Federation for the Surgery of Obesity and Metabolic Disorders) та Української асоціації баріатричної хірургії (UABS).

Даний хірургічний пласт пропонується для навчання слухачам на кафедрі хірургії та судинної хірургії в програмах цілого ряду циклів 2024 року: «Застосування в хірургії біозварювання та інших енергій», «Інноваційні технології в плановій та невідкладній хірургії», «Лапароскопічні операції в плановій хірургії», а також широко висвітлюється на циклі тематичного удосконалення «Хірургія та післяопераційний менеджмент ожиріння та метаболічного синдрому».

Даний вектор, баріатричні (метаболічні) операції – є одним з основних науково-практичних напрямів роботи колективу кафедри хірургії та судинної хірургії та її баз, і завжди цікавить інтернів, аспірантів, слухачів.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також