Кафедра кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика 10 лютого провела безкоштовні факультативні заняття. Зустріч об’єднала сімейних лікарів, кардіологів, терапевтів, гінекологів, пульмонологів, які під час лекцій мали можливість задати питання спікерам.

Основною метою заходу є поширення сучасних медичних знань та привернення уваги лікарів до проблемних ситуацій при коморбідних станах у пацієнтів.

Розпочався захід майстер-класом провідного наукового співробітника ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України» професора Валентини Кондратюк: «Сучасні стратегії і практики антиейджингу та підтримки жіночого здоров’я». Увага слухачів була зосереджена на продовженні тривалості життя, запобіганню розвитку важких захворювань у жінок та впливу на ці процеси нутрицевтиків.

Незвичний підхід до лікування ХОЗЛ при ожиріння та метаболічному синдромі представила доцент кафедри внутрішньої медицини №2 ОНМедУ Вікторія Баташова-Галінська. Вона деталізувала про супутні захворювання, які можуть впливати на стан здоров’я пацієнтів з ХОЗЛ у довгостроковій перспективі.

Потужна лекція професор кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ДДМУ Тетяни Колесник щодо комбінованої антигіпертензивної терапії продовжила захід. Як правильно підібрати гіпотензивну терапію? Як правильно раціоналізувати лікування? Як впливати на фактори ризику? – відповіді на ці питання були дані доповідачем з урахуванням сучасних світових рекомендацій.

Асистент кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика Віталій Несукай провів майстер-клас: «Едоксабан. Кому призначати?» Чітко озвучив актуальність теми, зміни по веденню хворих з фібриляцією чи тріпотінням передсердь. Крім того під час зустрічі розібрали найбільш часті клінічні сценарії, при яких необхідно призначати прямі антикоагулянти.

Більш детально про майбутні заходи  можна дізнатися на сайті www.Webcardio.org та в освітньому додатку MedUA.