Третього лютого для  ендокринологів, кардіологів, сімейних лікарів, терапевтів, пульмонологів співробітники кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика провели безкоштовні факультативні онлайн заняття  з метою обміну клінічним досвідом та збагачення знань лікарів, використовуючи міжнародні стандарти.

Розпочався захід лекцією завідувача відділу радіаційної ендокринології ДУ «ННЦ радіаційної медицини НАМН України» д.мед.н., Олексія Камінського: «Вторинний неренальнний гіперпаратиреоз». Чи дійсно це рідкісна патологія? Які сучасні можливості діагностики та що нового в лікуванні? Всі ці питання були детально обговорені.

Резистентна артеріальна гіпертензія викликає значні турботи серед медичної спільноти через її складність у лікуванні та часті випадки коморбідності. На які ризики слід звертати увагу, які ускладнення чекають на хворого? Завідувач кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика професор Марина Долженко свою доповідь присвятила саме цій темі.

Нові рекомендації GOLD 2024 наголошують на індивідуалізованому підході до лікування хронічної обструктивної хвороби легень (ХОЗЛ). Сімейному лікарю варто звернути увагу на важливість оцінки загального стану пацієнта, включаючи симптоми, функціональний стан легень та ризики ускладнень, при виборі оптимальної стратегії лікування. Це головні тези з майстер-класа  доцента кафедри внутрішньої медицини 1 ДТНУ, головного експерта за напрямком пульмонологія ДОС ДОВА, м. Дніпро Тетяни Кірєєвої.

Зустріч продовжилась доповіддю  професора кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ДДМУ Тетяни Колесник, що стосувалася питань антигіпертензивної терапії. У лабіринті можливостей гіпотензивного лікування важливо враховувати індивідуальні потреби та характеристики кожного пацієнта для досягнення оптимального результату.

Що первинне чи вторинне: ІХС чи АГ?  Це питання розглядали асистент кафедри кардіології нашого університету к.мед.н. Тетяна Сімагіната та професор Марина Долженко, демонструючи слухачам цікавий клінічний випадок.

Під час онлайн зустрічі учасники мали змогу ставити свої запитання спікерам, що сприяло активному обміну інформацією та поглибленню знань.

Детальну інформацію про всі заплановані події можна знайти на сайті Webcardio.org та в освітньому застосунку MedUA.